Obec
Pačlavice
        

   

              
 
Křižanovice vs. Pačlavice 1:2 (1:0)

Křižanovice vs. Pačlavice 1:2 (1:0)

Žluté karty : Juřík Z., Špatina M.

Branky: Kroupa T., Doležel P.

V předposledním kole okresního přeboru zajížděl náš tým na hřiště do Křižanovic, které se pohybují ve spodní části tabulky.

Do utkání Pačlavice jako již tradičně nevstoupily zrovna nejlépe, ve 12. min. po chybě v obraně byl stav 1:0 pro Křižanovice. V 16. min. se ke střele dostal Z. Pučan, ta však mířila vedle domácí branky. Snaha Pačlavic o vyrovnání nadále pokračovala. Ve 26. min. zatáhl podél lajny míč Z. Juřík, jeho centrovaný míč skončil na rohovém kopu. Ve 36. min. využil své rychlosti T. Kroupa, který se dostal až do pokutového území, jeho střela ale mířila vedle domácí branky. Soupeř o sobě dal vědět ve 40. min. kdy se dostal k centrovanému míči do vápna, ale L. Dopita míč pozorně vyrazil. Když se neujala ani střela M. Špatiny z otočky, šlo se do kabin za nepříznivého stavu 1:0 pro Křižanovice.

V druhém poločase si první vetší příležitost vytvořil soupeř v 50. min., kdy zahrával přímý kop, náš tým se ale v pohodě ubránil. Vyrovnání prřišlo v 56. min. kdy T. Kroupa zatáhl míč do vápna a střelou nedal brankáři šanci 1:1. V 68. min. zahrával soupeř nesmyslný přímý kop z hranice velkého vápna, střela naštěstí mířila vedle konstrukce branky. Nutno říct, že posuzování některých zákroků rozhodčím  bylo velmi citlivé až nesmylsné. V 75. min. mohl jít po chybě v obraně soupeř do vedení, ale L. Dopita míč stihnul chytnout mezi nohami. Obrat ve stavu nastal v 80. minutě, kdy náš tým zahrával rohový kop, na který si naběhl P. Doležel a hlavou pod břevno poslal Pačlavice do vedení. Do konce utkání se skore neměnilo a utkání tedy skončilo 2:1 pro Pačlavice.

Sestava Pačlavic:                          

                                 Dopita 

Hádlík         Sypěna    Kapounek         Juřík

Judas (Doležel)       Pučan            Kroupa        Vlček  

                 Špatina (Jaroš)                Grepl (Hanák)         

Vladimír Keršner ml., trenér Pačlavic: "Na Křižanovice si docela věříme a začali jsme aktivně, bohužel tradiční hrubka v naší obraně nás posadila na chvíli dolů. Myslím, že jsme ale zápas celkově zvládli a byli jsme lepším týmem. Nedařilo se nám ale v útoku hledat ty správné prostory, přínosem byl ve 2. poločase příchod Pavla Doležela, který hru oživil. Celkově musím tentokrát vyzvihnout výkon Tomáše Kroupy a Zdenka Pučana, kteří byli nejlepšími hráči na hřišti, za bojovnost musím pochválit celý tým, otáčet zápasy na hřištích soupeřů není naše příliš silná stránka a tak jsme si to konečně vychutnali."

Poslední utkání této sezony odehrajeme netradičně v sobotu 13.6. 2009 v 15:00, odjezd je v 13:45 hod. z obvyklých stanovišť.

 
Obec
Pačlavice