90. výročí založení TJ Sokol Pačlavice a 55. výročí založení oddílu kopané,

Fotky v sekci: Fotogalerie/výročí sokola

V sobotu 20.června v Pačlavicích proběhlo fotbalové odpoledne k 90. výročí založení TJ Sokola Pačlavice a 55. výročí založení oddílu kopané. Všecna čtyři utkání se odehrála v následujícím pořadí :

ŽÁCI: Pačlavice - M. Málkovice 2:2 (0:2)

Branky Pačlavic: Kuchtík, Ohnoutek

Fotbalové odpoledne odstartoval zápas žáků s týmem Moravských Málkovic.

Do vedení šel soupeř hned v úvodu utkání po přímém kopu, kdy jeden z útočníků poslal míč hlavou do sítě 0:1. V 10. min.vyslal soupeř nebezpečnou střelu z dálky, ale D. Navrátil střelu vyrazil. Doposud největší šance Pačlavic přišla ve 22. min. kdy se Skácelova střela otřela o tyč hostující branky. Druhá branka pro M. Málkovice přišla ve 28. min po chybě v domácí obraně 0:2.

Druhá polovina utkání začala lépe pro domácí hráče, když ve 37. min. nařídil rozhodčí po ruce v hostujícím vápně pokutový kop, který pohodlně proměnil Kuchtík 2:1. Hra obou celků byla vyrovnaná, ale v samotném závěru utkání rozhodl o výsledku 2:2 svou střelou J. Ohnoutek.

Pačlavice 35+ - Kolárna Morkovice 6:2 (4:0)

Do vedení šel tým Pačlavic hned ve 2. min. , kdy chladnokrevně zakončil J. Tilšer 1:0.  Ve 12. min. byl stav pro Pačlavice již 2:0. Ve 20, min. zahrával Z. Kapounek přímý kop, ale jeho střelu morkovský  Mich chytl. Na 3:0 navýšil ve 25. min. z penalty P. Jaroš. Stav 4:0 zajisti svou druhou trefou v zápase J. Tilšer. V závěru prvního poločasu předvedl pěkné solo P. Jaroš, ale jeho střelu hostující brankář chytl.

Do největší šance druhého poločasu se dostal v 51. min. J. Tilšer, ale jeho střelu brankář vyrazil. Snížení stavu na 4:1 se Kolárna dočkala v 55. min. po rohovém kopu. V 58. min. byl stav už 5:1 pro Pačlavice, které naprosto rozebraly obranu soupeře a následné zakončení směřovalo do téměř prázdné branky.Soupeř ještě jednou brankou upravil na 5:2. Poslední slovo ale patřilo Pačlavicím. Koneční stavutkání byl tedy 6:2.

Dorost Pačlavice - Vyškov 1:3 (0:1)

Branky Pačlavic: Bulant M.

Začátek utkání pro Pačlavice nezačal zrovna nejlépe, když hned v 1. min. byl stav po střele z boku 1:0 pro Vyškov. Po této brance přebral soupeř taktovku zápasu. V prvním poločasu stojí za zmíňku ze stany Pačlavic snad Hlavička P. Doležela po rohovém kopu, ta bohužel mířila nad konstrukci hostující branky.

Druhá polovina utkání byla o poznání zajímavější. V téměř sto procentní brankové příležitosti se ocitl soupeř ve 45. min. kdy se mu povedlo obejít pačlaského Kocourka ale střela se otřela jen o tyč domácí branky. O několik minut později se srazil ve vápně J. Kocourek s některým z obránců a soupeř pohodlně poslal míč do prázdné branky 2:0. O snížení na 2:1 se postaral M. Bulant. Soupeř si utkání pohlídal, když přidal ještě jednu branku po rohovém kopu 3:1

Pačlavice - Výběr OP Vyškov 2:0 (2:3)

Branky Pačlavic: Grepl M., Špatina M.

Vyvrcholením celého fotbalového odpoledne byl zápas A týmu proti výběru Okresního přeboru Vyškov.

Do obrovské šance se hned v úvodu utkání dostal M. Grepl po centru Z. Juříka, ale těžký míč mezi tyče neumístil. V 11. min. se ke střele dostal Z. Pučan, jeho střelu hostující brankář neudržel a M. Grepl dorážkou poslal Pačlavice do vedení 1:0. Ve 28. min. se ke střele dostal Z. Pučan, ale jeho střelu brankář vyrazil. ve 31. min. zahrával soupeř přímý kop, ale jeho střela mířila do zdi.  Na 2:0 zvyšoval krásnou střelou ve 35. min. M. Špatina. Do obrovské šance se dostal soupeř ve 40. min., kdy orazil tyč pačlavské branky J. Sypěna dokázal míč odkopnout z brankové čáry do zámezí.

V druhé polovině utkání náš tým hrál poněkud pasivněji, což se nám také později vymstilo. Nejprve po chybě v naší obraně snížil stav na 2:1 švábenský Novotný. V 65. min. rozhodčí odpískal po faulu některého z našich obránců pokutový kop a soupeř nezaváhla 2:2. Dokonalý obrat pro hosty nastal v 70. min. po krásné přihrávce do běhu a následné střele na kterou mohl L. Dopita jen s těží zareagovat.

.