DOROST: Slavkov - Pačlavice 1:2

Branky Pačlavic: Doležel P. 2

Ke druhému zápasu nové sezóny přijeli naši dorostenci do Slavkova. Tento tým hrál loni krajskou soutěž 1. třídu, takže se dalo očekávat, že prověří hru a schopnosti našeho týmu lépe než tým Šaratic.

K naší radosti už ve 12.minutě utkání uvolnil nádhernou uličkou Martin Grepl Pavla Doležela a tomu to v prostě v nové sezóně střílí… 0 : 1! Ve 26.minutě si oba jmenovaní role vyměnili, ale slibnou akci zastavil obránce Slavkova za cenu žluté karty. 31.minuta byla ve znamení opět pohledné akce Pačlavic. Luděk Navrátil posunul na Michala Petřeka, ten přesným centrem našel Patrika Navrátila, jehož hlavičce chyběla větší razance a přesnost.

Do druhé půle nastoupil za Tomáše Cigánka Martin Kroutilík. Hned ve 46. minutě se naši obránci nedohodli a „vyrobili“ neuvěřitelnou hrubici, z čehož profitoval útočník domácích, který postupoval sám na naši branku a nedal gólmanovi šanci. 1:1. V 52. minutě jsme mohli dokonce prohrávat, když Jirka Kocourek bravurně vyrazil dalekonosnou umístěnou střelu. Zhruba v 58. minutě přišli na hřiště za Davida Vincence a Luďka Navrátila Štěpán Hladký a Marek Bulant a v po nich nahradil asi v 65. minutě Michala Petřeka Roman Staněk. Střídající Marek Bulant  zhruba v 75. minutě spálil 100% šanci, když po přihrávce Martina Grepla postupoval sám na brankáře domácích. Chybělo mu ovšem důrazné a přesné zakončení. Nakonec Pačlavice strhly vítězství na svou stranu. Běžela 81. minuta, Martin Grepl přihrává Pavlu Doleželovi a ten za velkým vápnem vysílá nechytatelný projektyl, na který, po celý zápas skvělý brankář Slavkova, neměl šanci. 1:2!

Naši dorostenci předvedli dobrý výkon, ale stále přetrvávají nedostatky, jako je zbytečně dlouhé a vysilující držení míče místo přihrávky a komunikace respektive nekomunikace hráčů na hřišti.