Obec
Pačlavice
        

   

              
 
Utkání: Vážany:Pačlavice 0:0 (0:0)

Sestava Pačlavic: Keršner, Vlček, Hádlík, Kapounek , Sypěna (Juřík 60. min.), Pučan, Hanák, Kroupa,(Gavenda 80. min.) Hýsek (73. Tilšer), Špatina, Judas
Komentář : Ve 4. kole okresního přeboru na sebe  narazili dva týmy, které vyznávají ofenzivní kombinační kopanou a na hřišti to bylo poznat. Pačlavice začali aktivně, když již ve 3. min. po přihrávce Pučana netrefil do sítě Kroupa, bohužel tentýž hráč v zápětí zatáhl soupeře za dres na hraně velkého vápna soupeře a rozhodčí nařídil pokutový kop, ten naštěstí Píše poslat metr nad bránu. Dál pokračovalo neproměňování šancí na obou stranách. Ve 20. min. z brejku pálí hráč Vážan, tvrdou střelu ale Keršer míč ztlumil v náručí. V zápětí poslal pohotový centr  Špatina na Judase, pačlavský útočník napálil míč jen do brankáře. Ve 26. min. zahrávaly Vážany rohový kop, po sraženém míče ve vápně domácí hráč poslal míč pod břevno, ale golman Keršner pohotově míč vyškrábl nad bránu. Ve 30. min. nahrával Judas na Hýska, jehož dělovka jen těsně minula bránu domácích. Ve 38. min. se ke střele po individuální akci dostal Špatina mířil ale nad branku. Ve 45. min. zahrávaly rohový kop Pačlavice a Judas hlavou jen těsně minul. První poločas tedy skončil bez branek 0:0. Hned na začátku druhé půle šikovně obešel pačlavský Judas tři hráče, jeho střela šla ale jen vedle tyče. Dál pokračoval útočný fotbal s množstvím šancí, z kterých je možné zmínit Kroupovu či Tilšerovu nepovedenou střelu ve vyložených šancích, na straně Vážan nastřelenou tyč a trochu štěstí při brankáři hostí, který po standardní situaci na poslední chvíli vykopl míč směřující do jeho protipohybu. Branka nakonec nepadla a soupeři se po velmi kvalitním utkání rozešli smírně.

Hodnocení trenéra Pačlavic (V. Keršner ml.).  „Zápas byl festivalem neproměněných šancí na obou stranách, obě mužstva mohla zvítězit. Soupeř předvedl velmi dobrý fotbal s výborným pohybem a kombinací. Náš tým příkladně bojoval a vytvářel si šance rychlým přechodem do útoku. Bohužel jsem ale velmi nespokojený s naším týmovým výkonem, nevyhovíme si na hřišti, volíme horší alternativy řešení situací a hra tím trpí. Bod z venku se ale vždy počítá a z Vážan obzvlášť.“

 

 
Obec
Pačlavice