Pačlavice-Švábenice 5:1, aneb výhra v derby

Sestava Pačlavic: Dopita, Vlček, Hádlík (32. Sypěna), Hanák, Juřík, Kapounek, Pučan, Kroupa, Hýsek (70.Soldán), Špatina, Judas

Počet diváků: 260

Komentář :
Před fantastickou diváckou kulisou se odehrálo první historické derby vyškovsko-kroměřížského pomezí v okresním přeboru. Švábenice přijely pořádně nažhaveny na toto prestižní utkání ve snaze odčinit domácí nešťastnou prohru s Němčany. Pačlavice si zase chtěly napravit reputaci po porážce v Brankovicích. Čekal se tedy oboustranně ofenzivní fotbal a věru děly se věci. Než dosedlo na lavice pár posledních opozdilců domácí již jásali. V 5 minutě se Špatina protáhl kolem hostujícího Dvořáka a ostrý centr uklidil k tyči na dvakrát Judas. Jen co utichly první ovace, proměnil se střed zálohy hostů v nezávislé pozorovatele, kteří přihlíželi rychlé kombinaci domácích, kterou zakončil sváteční střelec Zdenek Kapounek přesnou střelou ke vzdálenější tyči Stěničkovi brány a v Pačlavicích se výskalo podruhé. Aby toho nebylo dost, za dalších 10 minut narazil na vápně Judas Hýskovu nahrávku Špatinovi a ten vymetl pravý horní roh brány-3:0. V té chvíli byly Švábenice zralé na ručník. Opak byl pravdou, hosté se po třetí brance otřepali a začali postupně přebírat iniciativu. Pomohla jim k tomu i ztráta koncentrace domácích, kteří nevěřícně kroutili hlavami nad brutálním zákrokem hostujícího Hladkého, který odkázal domácího stopera Hádlíka na odsun z hřiště na nosítkách a k následné cestě do nemocnice. Rozhodčí ocenil tento likvidační zákrok pouze žlutou kartou. Zvýšené úsilí korunovali hosté nakonec snížením na 3:1 10 minut před poločasem. Tato branka jim dala křídla, zbytek poločasu se domácí již jen bránili. Do druhé půle nastoupili Pačlavice se zjevnou snahou udržet výsledek,. Švábenice domácí tlačily, ale obrana Pačlavic pracovala výborně a svůj den měl i golman Dopita, který zneškodnil tři vyložené šance hostů. Pačlavice s přibývajícím časem získávali větší prostor do útočení a podnikaly rychlé protiútoky. Dva z nich skončily neuznaným gólem pro offside (minimálně v 1 případě nebyl). Nakonec se domácí po zásluze dočkali další branky, když Špatina odzbrojil hostujícího stopera, nahrál Soldánovi, který mu patičkou vrátil a Mário po zemi trefil k tyči. Bylo rozhodnuto a utkání se jen dohrávalo. V poslední minutě proběhl švábenickým ementálem ještě Pučan, kterého strhl Dvořák (červenou nedostal, aby toho na hosty nebylo již moc) a Hanák z penalty dokončil rozdělanou práci na rukavici, kterou si hosté odvezli domů. Výsledek byl vzhledem k předvedené hře pro hosty určitě krutý, možná fotbalový Pán Bůh chtěl říci, že faul, který předvedl hostující Hladký na hřiště nepatří.

Hodnocení trenéra Pačlavic (V. Keršner ml.). „Už 2x po sobě přišlo do Pačlavic přes 200 diváků a obzvlášť dnes se bylo na co koukat. Rychlý fotbal na obou stranách, krásné branky a spousta dalších šancí. To dělá fotbal fotbalem. Jsem rád, že jsme utkání zvládli, měli jsme ze Švábenic respekt. Rozhodl náš fantastický úvod zápasu a poctivé dodržování taktických pokynů, podržel nás tentokrát i brankář. Všem klukům musím poděkovat za příkladnou bojovnost a nadprůměrný výkon. Mrzí mne jen zranění Lukáše Hádlíka, snad to nebude otázka měsíců.“