Vilémovice - Pačlavice "A" 1:4 (0:2)
Vilémovice – Pačlavice „A“             1:4 (0:2)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 2. kolo, 1. B třída skupina A, 14. 8. 2016

Sestava:                                              29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš             15 Bleša Marek          7 Vlček David            8 Kyas Kamil

11 Grepl Martin        6 Pučan Zdeněk           4 Veselý Leoš   9 Špatina Marcel (70´ Brablík Jakub)

10 Doležel Pavel             5 Jiříček Josef

Náhradníci: 12 Brablík Jakub

Branky: Jiříček, Špatina 2x, Pučan

Asistence: Grepl, Jiříček

Žluté karty: Špatina, Pučan

Na úvod sezony jsme jeli k nepříjemnému soupeři bez vykartovaného Petra Dostalíka. Začátek zápasu byl ve znamení náznaku šancí na obou stranách, přičemž míč měli na kopačkách více domácí fotbalisté, ale jejich kombinace končily většinou na našem velkém vápně. Byli jsme to my, kteří zpočátku více využívali dlouhých nákopů na nabíhající hroty, což pro nás není typické. Postupem času se hra vyrovnala a přibývalo našich šancí. Ve 40. minutě poslal Pačlavice do vedení 0:1 hlavou Jiříček po centru Grepla a vzápětí zvýšil po samostatné akci na 0:2 Špatina, který po zápase prohlásil: „Nechali jsme je vycukat a pak jsme na ně vletěli.“

Ve druhém poločase nás na chvíli domácí zatlačili ve snaze zvrátit průběh utkání. V této fázi jsme trpělivě čekali na brejky.  V 57. minutě se Vilémovice mohly dostat zpět do zápasu, ale vyznamenal se opět Mira Vitoul, když chytil pokutový kop, nařízený za ruku Kyase. Postupem času zaostávali domácí fyzicky i kombinačně. V 69. minutě vybojoval Veselý míč, předal Greplovi, po jehož centru se podruhé v tomto zápase trefil z dorážky Špatina a vedli jsme 0:3. Pak přišla řada šancí, ale proměnili jsme až tu v 84. minutě. Jiříček poslal měkký centr na Pučana a ten s přehledem zvýšil hlavou na 0:4. V 87. minutě po hezké individuální akci Vilémovice už jen korigovaly na 1:4.

Celé mužstvo předvedlo poctivý profesionální výkon. Je těžké někoho vyzdvihovat, ale přesto musím zmínit, až na jeden nešťastný moment, spolehlivou práci Kamila Kyase na beku, dirigentské a organizační schopnosti Davida Vlčka na stoperu a nebývalou bojovnost Leoše Veselého na středu zálohy. Pokud bychom proměnili asi pět gólových šancí Grepla, standardku Špatiny, která skončila těsně nad šibenicí, vyhlavičkovanou střelu Jiříčka z brankové čáry a Pučanovu střelu, které chyběly snad jen milimetry, mohl být výsledek mnohem výraznější.

Příští sobotu 20. srpna nás čeká v 16:30 hodin na domácím hřišti Rájec-Jestřabí.

Broněk Mich

Slovo trenéra Leoše Svobodníka: Chci pochválit celé mužstvo za předvedenou hru. Pokud budou hráči takto přistupovat k zápasům, nemám o výsledky v dalším průběhu sezony obavy.