Rozhovor s Broňou Michem

Datum narození: 20. září 1966

Oblíbený fotbalový klub: Zbrojovka Brno

Oblíbené číslo dresu: 1

Jaký fotbalový stánek bys chtěl navštívit? Kdysi jsem chtěl vidět brazilský Maracaná, to když měl ještě kapacitu 200 000 diváků. Zajímalo mě, jestli ti v posledních řadách nahoře ještě mohou něco vidět. Ale dnes po rekonstrukci se tam vejde něco přes 80 000 fanoušků.

Od koho bys chtěl být poplácán po ramenou? Od Lály Keršnera

Fotbalový vzor: V mé době to byl Ivo Viktor

Záliby: fotbal, hokej, lyžování, hra na kytaru a i moje zaměstnání se mi stalo koníčkem

Broňo, řekni divákům, kde jsi všude fotbalově působil?

No, moc toho nebylo. Začínal jsem asi v osmi letech v Pačlavicích jako hráč v poli. Jednou jsem v mladších žácích zaskočil za zraněného gólmana a už jsem pak v brance zůstal. Jeden rok jsem strávil v Prasklicích, kde jsem mimo jiné hrával i s nynějším trenérem „áčka“ Leošem Svobodníkem. Poté zase až do současnosti v Pačlavicích.

Celou letní přípravu jsi asistoval hlavnímu trenérovi Leošovi Svobodníkovi. Troufl by jsi si na roli asistenta trenéra nebo budeš dál psát jen fotbalové zápisy z utkání?

Nemám tyto ambice. Navíc všichni hráči A týmu mají zkušenosti z vyšších soutěží a v návaznosti na to s jinými tréninkovými metodami, než kterými jsem procházel za své aktivní hráčské činnosti já, takže bych rozhodně nebyl pro mužstvo žádným přínosem. Rád jsem Leošovi pomohl především vzhledem k jeho momentální zdravotní indispozici a kdykoliv zaskočím, ale myslím, že asistentů je dost: Zdeňa Juřík, Pepa Sypěna a při některých zápasech také Láďa Keršner. Články jsem začal psát především proto, že Honza Čáp už nějakou dobu dokumentoval činnost „béčka“ a byly stížnosti na to, že „áčko“ po propagační stránce jakoby neexistovalo. Mým přáním by spíš bylo znovu začít v Pačlavicích budovat mládežnickou základnu, protože bez ní jsme podle mého názoru dříve či později, co se týká fotbalu, „mrtví“. Ale nejsou děti a obávám se, že v tomto ohledu je už možná pět minut po dvanácté.

Co říkáš na naše nové fotbalové posily? Přišel konečně Patrik Kozák z Hoštic, přetáhli jsme Martina Jiříčka ze Švábenic, post brankáře béčka bude nově zastávat Tomáš Pokorný a na poslední chvíli jsme přivedli Peťu Knapa opět ze Švábenic.

Je skvělé, že se to podařilo. Po tom jsme všichni volali už dávno. Tato skutečnost má dva aspekty. V první řadě se bude oběma mančaftům potažmo jejich trenérům lépe dýchat při venkovních zápasech, kdy oba týmy hrají ve stejný čas a hráče si musí tak nějak podělit. V neposlední řadě to bude nový impuls i pro stávající hráče „áčka“. Všichni budou chtít hrát v základu a taková zdravá konkurence není nikdy na škodu. Myslím, že už se to projevilo v zápase ve Vilémovicích. Paťa Kozák, podle mě obrovský univerzál, který může nastoupit snad na kterémkoliv postu. U Peti Knapa je obrovskou výhodou, že je schopen v případě potřeby zaskočit i jako gólman a až se Martin Jiříček trochu rozehraje, jistě bude příslibem i pro A tým. No a „béčko“ po ukončení aktivní kariéry Libora Dopity zoufale hledalo gólmana, tak snad to s Tomášem Pokorným vyjde. I když já mít tak o pět, deset let méně, asi bych to taky ještě zkusil.

Jak bys posoudil povedený vstup do sezony našeho áčka i béčka?

Je to super. K tomu není ani co dodat. Takový vstup jsme si všichni přáli. Teď by bylo dobré na úvodní výsledky navázat a sklouznout se po co možná nejdelší vítězné vlně.

Tvoje víkendové tipy?

Bude to jednoznačně opět šestibodový víkend, ale budu opatrný. „Áčko“ vyhraje 3:1 a „béčko“ zvítězí 2:1.

Tento víkend máš na hřišti narozeninovou oslavu. Tímto ti celé FK Pačlavice přejeme všechno nejlepší k 50ti-letému jubileu.

Tak vám moc děkuji, leč myslím, že není k čemu. Vůbec se na to ale necítím. Ani nevím, jak se to stalo, ale bohužel je to najednou tu.

Vyber si jedno:

Sparta – Slavia: Sparta

Blondýna – bruneta: to je jedno

Pivo – RUM: pivo

Utopenec – topinka: topinka, ale hodně česneku

Klobása – cigáro: cigáro, ale když mám hlad ...

Přírodní tráva – umělá tráva: přírodní

Adidas – Nike: nosím obojí

Kdo je kdo v kabině?

pačlavský fotbalový hračička: Leoš Veselý

pačlavský harakiri: Tomáš Kroupa

pačlavský vtipálek: Marek Bleša