Pačlavice "A" - Rájec-Jestřebí 1:7 (0:4)

Pačlavice „A“ – Rájec-Jestřabí                              1:7 (0:4)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 3. kolo, 1. B třída skupina A, 20. 8. 2016

Sestava:                                  29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš (72´ Jiříček Martin)      8 Dostalík Petr      16 Bleša Marek          7  Vlček David

11 Grepl Martin     6 Pučan Zdeněk       4 Veselý Leoš (46´ Knap Petr)      9 Špatina Marcel

5 Jiříček Josef           10 Doležel Pavel (80´ Dostalík Ondřej)

Náhradníci: 12 Vincenec Tomáš, 13 Dostalík Ondřej, 14 Knap Petr, 15 Jiříček Martin

Branky: Grepl

Žluté karty: Kroupa a Knap

Rozhodčí: hl. Holešovský Jakub , 1. as. Němeček Stanislav, 2. as. Ondrouch Tomáš

Už obrovská hrubá chyba našich zadáků v páté minutě avizovala, že není něco v pořádku. Obrana kupila chybu za chybou, vázla rozehrávka, a proto jsme stejně jako ve Vilémovicích hráli především dlouhé nakopávané míče na naše hroty. Hosté byli totiž agresivnější, důraznější a rychlejší, díky tomu nás v podstatě po celý zápas k ničemu nepustili. V sedmé minutě jsme po ztrátě míče ve středu zálohy a nedůrazu obrany prohrávali 0:1. V deváté minutě už to bylo po dalším kiksu obrany 0:2. Pak přišly náznaky našich šancí, kdy mimo jiné Vlčkův centr skončil na břevně. Ale po dalších dvou fatálních chybách jsme asi po půlhodině hry prohrávali už 0:4! Asi do největších šancí se v závěru prvního poločasu dostali Doležel a Grepl, ale bohužel bez gólového vyjádření.

Ve druhé půli ve snaze ještě něco s výsledkem udělat trenér promíchal sestavu. Ze hry šel Veselý, na jeho místo se posunul Dostalík, Vlček se zařadil do stoperské dvojice a na kraj obrany se postavil Knap. Díky tomu jsme zvýšili důraz ve středu pole a vytěžili pokutový kop, který ve 47. minutě Grepl proměnil a snížil na 1:4. Obraz hry naznačoval, že bychom ještě mohli uhrát příznivější výsledek. Bohužel v 52. minutě namazal Knap hostujícímu útočníkovi, jenž výšil na 1:5 a o deset minut později po další chybě obrany to bylo už hrozivých 1:6. V 90. minutě hosté dokončili náš debakl a zápas tak skončil skórem 1:7.

Dnes naprosto vyhořela obrana a na to doplatil střídáním Veselý, k jehož fotbalovým kvalitám bohužel nepatří důraz a agresivita. Mira Vitoul si chytil na míč vždy až ve chvíli, kdy ho vytahoval ze sítě. Hosté nám kromě jiného předvedli lekci z produktivity. Do čeho kopli, to jim tam spadlo. Hráli jednoduše, přímočaře a v podstatě nic moc nemuseli vymýšlet, protože většinu šancí jsme jim sami předložili na zlatém podnose. Nedařilo se, prostě den blbec. Snad se dá mužstvo přes týden dohromady a v sobotu 27. 8. 2016 předvede na hřišti Startu Brno lepší výkon. Autobus odjíždí ve 14:30 hodin.

Broněk Mich