Pačlavice "A" - Babice 1:2 (1:0)

Pačlavice „A“ – Babice                    1:2 (1:0)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 5. kolo, 1. B třída skupina A, 3. 9. 2016

Sestava:                                  29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš (72´ Brablík J.)   8 Dostalík Petr   3 Knap Petr   7 Vlček David (87´ Vincenec T.)

11 Grepl Martin     6 Pučan Zdeněk       4 Kozák Patrik (64´ Veselý Leoš)     9 Špatina Marcel

5 Jiříček Josef           10 Doležel Pavel

Náhradníci: 12 Veselý Leoš, 13 Vincenec Tomáš, 14 Brablík Jakub, 16 Bleša Marek

Branky: Doležel

Asistence: Dostalík P.

Žluté karty: Vitoul, Knap a Grepl

Rozhodčí: hl. Julínek Jiří, 1. as. Marinč Lukáš, 2. as. Lenfeld Oldřich

Od začátku utkání jsme se tlačili do zakončení a v 12. minutě vedli po rohu Špatiny, přiťuknutí Dostalíka a hlavičce Doležela 1:0. Měli jsme ještě dost dalších příležitostí, Pučanova hezká střela ze 20 metrů, Doleželovy průniky po lajně, Jiříčkův nepovedený lob přes gólmana a skvostný signál při standardce, kdy se  po Pučanově přihrávce Špatina zjevil sám před brankařem, ale asi ho to samotného překvapilo a trefil jen gólmanovy nohy.

Velké varování přišlo od hostů v 53. minutě, kdy po rohu šla hlavička jen těsně vedle naší tyče. V 67. minutě pak hosté ze stejné standardky vyrovnali na 1:1. V 73. minutě jsme vstřelili branku, kterou sudí zřejmě pro ruku neuznal. Šancí už jsme neměli tolik, jako v prvním poločase, a navíc Peťa Dostalík vyrobil v malém vápně fatální hrubou chybu při odkopu, namazal protihráči a ten pohodlně uzavřel účet zápasu na 1:2.

Pokud bychom do poločasu vedli alespoň 2:0, a šance na to byly, troufám si tvrdit, že druhá půle by byla v naši režii a hlavně získali bychom tolik potřebné tři body a snad také ztracené sebevědomí. S kým už kluci chtěli vyhrát, když ne s nováčkem z Babic? Krize mužstva je však asi větší, než si kdo vůbec dokázal připustit. Hráli jsme hrozný fotbal. Úplně jsme zapomněli na pohlednou kombinační hru, která nás zdobila v předchozí sezoně a přinášela úspěch. Byla to přímo "křápaná", vůbec se na to nedalo dívat. Oko diváka bolelo a srdíčko smutnilo. Míč létal vysoko daleko z naší obrany a zase zpět a Pučimu na střední záloze z toho určitě muselo bolet za krkem, když ten letecký den nad sebou sledoval. Nedali jsme míč na zem, od obránců neexistovala žádná mezihra ani kloudná rozehrávka. K tomu špatné napadání, nedůraz a malá agresivita, neproměňování šancí, aj., podtrženo a sečteno, je z toho porážka od podprůměrného mužstva na domácím hřišti. My jsme však byli ještě tragičtější, než náš soupeř. Ale není všem dnům konec. Nezbývá než zvednout hlavu, zlepšit koncentraci a přístup k zápasu a příští sobotu 10. 9. 2016 zkusit urvat v Podolí nějaké ty body. Odjezd autobusu je ve 14:15 hodin.

Broněk Mich