Rozhovor s posilou Patrikem Kozákem

Rozhovor: Patrik Kozák

Datum narození: 6. 9. 1992

Oblíbený fotbalový klub: oblíbený klub nemám, fandím všem českým klubům v evropských soutěžích.

Oblíbené číslo dresu: 8

Jaký fotbalový stánek bys chtěl navštívit? Camp Nou

Od koho bys chtěla být poplácán po ramenou? Těší mě každé poplácání, vždy mě to pozvedne :-)

Fotbalový vzor: Pavel Nedvěd

Záliby: fotbal, futsal, hokej, svezení na motorce

Paťo jsi tu nový. Poprvé hraješ na našem domácím hřišti. Prozraď divákům, kde všude jsi doposud fotbalově působil a odkud jsi k nám přišel?

S fotbalem jsem začínal až v osmi letech v Rotavě v západních Čechách, kde jsem působil od přípravky do starších žáků. Poté jsem rok hostoval v dorostech v sousedních Kraslicích, poněvadž Rotava družstvo dorostu neměla. Poté jsem se stěhoval do Vyškova, kde jsem se zkoušel asi tři měsíce zařadit do  mladšího dorostu. Jelikož se mi nepodařilo ve Vyškově začlenit, tak jsem v tu chvíli s fotbalem skončil a věnoval se jiným zájmům. Po necelé dvouleté pauze mi fotbal chyběl a tak mě kamarád dovedl do Hoštic. A v Hošticích jsem nakonec zůstal až do loňské sezóny.

Minulý týden jsi poprvé nastoupil na Startu Brno. Jak velký výkonnostní skok očekáváš od této soutěže v porovnáním s Hošticemi (III.třída) po zkušenosti z minulého utkání.

Výkonnostní skok na Startu Brno byl pro mne docela veliký, hra byla mnohem rychlejší, bylo méně času na práci s míčem, využívalo se pár doteků s míčem. Takový skok očekávám od celé soutěže a doufám, že se tomuto tempu hry rychle přizpůsobím.

Pohled na tabulku je pro nás nelichotivý a nezvyklý. Po dvou debaklech očekáváš, že se konečně zvedneme? A na jaké umístění si myslíš, že aktuálně máme?

Tým je podle mě i po těchto debaklech stále v dobré náladě, což je pro další kolo dobře a já věřím, že se nám podaří tahle klopýtnutí napravit a v tabulce vystoupat výš. Myslím si, že máme na to, abychom s koncem sezóny okupovali tabulku do 6. místa.

Leoš (trenér) to vypadá, že tě bude využívat na více postech. Jsi fotbalovým univerzálem, přesto jaký post ti sedí nejvíce?

Nejlépe se cítím na pozici středního záložníka nebo stopera.

Kdo tě do Pačlavic přivedl? (smích)

Dlouhou dobu mě do Pačlavic lákal Marťas Grepl, ale nemyslel jsem si, že bych byl pro Pačlavice nějakým přínosem a tak jsem o přestupu neuvažoval. Tím impulzem k přestupu do Pačlavic byl až zájem od Ladi Keršnera a trenéra Leoše Svobodníka.

Tvůj víkendový tip? Kolik vstřelených branek z tvé strany za sezonu slibuješ divákům, že dáš?

Nejsem zrovna gólový střelec a tak bych nerad sliboval určitou porci gólů. Ale budu se snažit, abych byl týmu k prospěchu, a třeba jako bonus mi tam nějaký ten gól do soupeřových sítí spadne :-)

Víkendový tip: Pačlavice „A“ 3:1 Babice nad Svitavou; Pačlavice „B“ 2:1 Opatovice

Vyber si jedno:

Sparta – Slavia: Slavia

Blondýna – bruneta: bruneta

Pivo – RUM: pivo

Utopenec – topinka: utopenec

Klobása – cigáro: cigáro

Přírodní tráva – umělá tráva: přírodní tráva

Adidas – Nike: Adidas

Kdo je kdo v kabině?