Obec
Pačlavice
              

   

              
 
Pačlavice "A" - Slovan Brno 3:0 (3:0)

Pačlavice „A“ – Slovan Brno                      3:0 (3:0)

 

Sezona 2016 – 2017, podzim – 7. kolo, 1. B třída skupina A, 17. 9. 2016


Sestava:                                           29 Vitoul Miroslav

       2 Kroupa Tomáš              8 Dostalík Petr            3 Bleša Marek           7 Vlček David             

 11 Grepl Martin (78´ Jiříček M.)        6 Pučan Zdeněk        4 Kozák Patrik            9 Špatina Marcel

                           5 Jiříček Josef (66´ Knap)       10 Doležel Pavel (86´ Vincenec T.)

 

 

Náhradníci: 12 Knap Petr, 13 Vincenec Tomáš, 14 Dostalík Ondřej, 15 Bulant Marek, 16 Jiříček Martin

Góly: 2x P. Doležel, M. Grepl

Rozhodčí: hlavní – Polonec Milan, 1. asistent – Kugler Patrik, 2. asistent – Navrátil Antonín

             

Počasí sobotnímu fotbalu sice ze začátku nepřálo, ale to neodradilo skalní fanoušky, kteří se přišli podívat, jestli naše áčko konečně prolomí sérii proher. Vyplatilo se to, nejenže během prvního poločasu přestalo pršet, ale také naši kluci získali 3 body.

 

            Trenér se vrátil k osvědčené sestavě z jara, akorát zraněného Leoše Veselého nahradil Patrik Kozák. Tento tah se dle mého názoru trenérovi osvědčil. Šance si naši hráči vytvářeli hned od začátku. Již v 1. minutě branku přestřelil Pepa Jiříček, o chvíli později rozehrál Puči trestný kop na Marcela Špatinu, který mířil těsně mimo. Vedení jsme se ujali ve 13. minutě, kdy Marťa Grepl rozehrál nakrátko rohový kop na Davida Vlčka, jehož centr mířil přesně na hlavu Pájovi Doleželovi. Hosty to však neodradilo a o několik minut později nastřelili tyč naší branky. Další tutovku měli v 17. minutě, ale naštěstí pro nás byl na správném místě Patrik Kozák, který skoro na brankové čáře skluzem zlikvidoval jejich šanci. Pak opět začali hrát naši kluci a vytvořili si několik šancí na zvýšení skóre. Pučanovu střelu zblokoval obránce, Špatinovu tvrdou ránu výborně vychytal hostující gólman. Ve 33. minutě vyhrál hlavičkový souboj Patrik Kozák před trestným územím a jeho přihrávku využil opět Pavel Doležel, který zvýšil naše vedení na 2:0. Další gól mohl přidat Zdeňa Pučan, jehož střelu z 20 metrů zastavila tyč. Ve 43. minutě využil Marťa Grepl nedorozumění v obraně hostů, a zvýšil na 3:0.

 

            Druhý poločas už neměl takové tempo jako ten první. Hrálo se především ve středu hřiště a také šancí bylo méně. Naši hráči se především snažili kontrolovat hru a případně přidat nějaký ten gól, což se jim však už nepovedlo. V 62. vyrazil hostující gólman střelu Marka Bleši na roh. V 70. minutě měli hosté šanci, kterou skvěle vychytal Mira Vitoul. V 76. minutě vystřídal Marťu Grepla Mara Bulant, který se dostal do šance několik minut po vstupu na hřiště. Hostující gólman však byl rychle z branky a šanci zmařil. Skóre se mohlo měnit ještě v 90. minutě, kdy měl šanci opět Mara Bulant, ale gólman ho vychytal.

 

            Doufám, že toto vítězství vrátilo našim klukům sebevědomí a nakopne je k dalším dobrým výkonům a dalším výhrám. Souhlasím se slovy Honzy Čápa, který toto utkání okomentoval takto: „Konečně jsme hráli to, co nás zdobilo v uplynulé sezóně. To je hra po křídlech a systém přesných přihrávek. Výborně zahrál Tomáš Kroupa.“

 

            K příštímu utkání zajíždí naše áčko do Soběšic. A to v sobotu 24. 9. 2016, začátek utkání je v 15:30 hod., odjezd autobusu je z obvyklých míst ve 13:30 hod.

 

Miriam Soldánová

 

 
Obec
Pačlavice