Rozhovor s další posilou Petrem Knapem

Oblíbený fotbalový klub: AC Sparta Praha a Real Madrid

Oblíbené číslo dresu: 9

Jaký fotbalový stánek bys chtěl navštívit? Santiago Bernabeu

Od koho bys chtěla být poplácán po ramenou? Od všech to vždy potěší, ale především od taťky

Fotbalový vzor: Sergio Ramos

Záliby: především rodina, fotbal, futsal, hokej a posezení s přáteli

Peťo, jsi naše druhá nová akvizice. Řekni nám, kde všude jsi fotbalově působil?

Fotbal jsem začal hrát asi v 8 letech za žáky ve Švábenicích, pak 2 roky v dorostech v Morkovicích a rok v mužích v Ivanovicích na Hané. Jinak po celou dobu za muže ve Švábenicích.

V sobotu hraješ napozici stopera za áčko, v neděli si stoupneš do branky za benfiku. Která pozice ti více fotbalově sedí?

Fotbalově mi asi sedí víc pozice v obraně na jakémkoli postu, kde hraji většinu své fotbalové kariéry. Chytal jsme tak rok v žácích a poslední dva roky za muže. Chytání mě baví, ale nejsem si tam jistý jako v obraně. Do budoucna mi může chytání o pár let prodloužit fotbalovou kariéru :-)

Jak si vysvětluješ současnou mizérii Áčka? Naopak benfika ještě neprohrála.

U A mužstva je problém asi v neproměňování šancí, kterých máme dostatek, a soupeř vždy naši chybu potrestá gólem nebo šancí, která gólem zavání. Dále nám chybí důraz a bojovnost a jezdění po zadu, abychom zápas dotlačili do vítězného konce bojovností a srdcem, když se nedaří herně. Dát gól nebo dva, tak se dostaneme do pohody jak herní, tak psychické. Benfice se daří, když to nejde herně, tak mají to štěstíčko na proměňování šancí, co áčku chybí. Hrají v psychické pohodě a dokáží otočit i nepříznivý výsledek zápasu.

Myslíš, že se áčko o víkendu konečně fotbalově zvedne a naváže na výkony z minulé sezóny?

Věřím tomu, že se teď o víkendu zvedneme jak herně tak i výsledkově a tři body zůstanou doma a nakopne to mužstvo k lepší formě a výsledkům z minulé sezóny.

Tvoje víkendové tipy?

A mužstvo vyhraje 3:0 a benfika vyhraje 4:1, takže všechny body zůstanou v Pačlavicích.

Vyber si jedno:

Sparta – Slavia: Sparta

Blondýna – bruneta: bruneta

Pivo – RUM: pivo

Utopenec – topinka: obojí

Klobása – cigáro: obojí

Přírodní tráva – umělá tráva: přírodní tráva

Adidas – Nike: Adidas

Kdo je kdo v kabině?

pačlavský fotbalový hračička: Marťa Grepl a Nudla (Pája Doležel)

pačlavský harakiri: Dava Vlček a Tom Kroupa

pačlavský vtipálek: Peťa Dostalík a Mário