Soběšice - Pačlavice "A" 0:4 (0:1)

Soběšice – Pačlavice „A“                0:4 (0:1)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 8. kolo, 1. B třída skupina A, 24. 9. 2016

Sestava:                                                 29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš 8 Dostalík Petr             3 Bleša Marek        7 Vlček David

11 Grepl Martin       6 Pučan Zdeněk      4 Kozák Patrik    9 Špatina Marcel (84´ Vincenec T.)

5 Jiříček Josef (63´ Knap)       10 Doležel Pavel

Náhradníci: 12 Knap Petr, 13 Vincenec Tomáš

Branky: Doležel 2x, Špatina, Bleša

Žluté karty: Pučan

Rozhodčí: hlavní – Daněček Matěj, 1. asistent – Vinklárek Filip, 2. asistent – Jelínek Lukáš

V první řadě musím poděkovat Honzovi Čápovi a Miriamce Soldánové za spolupráci při psaní zápisu z minulého zápasu.

Do Soběšic jsme jeli potvrdit domácí výhru nad Slovanem Brno. V první šanci se sice už v 5. minutě ocitli domácí, ale postupem času jsme měli stále více ze hry a přicházely i příležitosti. Máriovu střelu vytěsnil gólman na roh. Peťa Dostalík mířil hlavou mimo. Pája Doležel trefil po stříleném centru Mária břevno. Jiřec si pak položil gólmana, aby z malého vápna trestuhodně přestřelil prázdnou branku. Další Pučanova hlavička lízala břevno po rohu Mária. Gólového vyjádření jsme se dočkali až ve 37. minutě. Po kolmici zkontroloval Pavel Doležel postavení gólmana a s přehledem poslal míč k tyči. Potřebovali jsme sedm šancí na vstřelení jediného gólu.

Ve druhé půli byla střelecká produktivita úplně o něčem jiném. V 54. minutě našel Mário nezištně Doležela a ten svou druhou brankou v zápase zvýšil na 2:0. Pak měl znovu Jiříček sólový nájezd na branku, ale nedal. Ten kluk udělá tolik černé práce pro tým, ale ne a ne se trefit. Do druhé a zároveň poslední šance se dostali Soběšice v 66. minutě. Pak už jsme stříleli jen my. Mário vyzobl rozehrávku domácích a po samostatné akci zvýšil na 3:0. Další gólovku spálili Grepl a z následné dorážky Doležel. Skóre uzavřel asi po nejhezčí akci zápasu Marek Bleša po přihrávce Grepla. Akci založili Knap s Kroupou.

Herní projev mužstva jde pomalu nahoru, ale střed zálohy se stále nedostává tolik do hry, jak jsme byli zvyklí, mimo jiné i proto, že dnes chyběl na středu zálohy Leoš Veselý.  Příští sobotu 1. 10. 2016 nás čeká v 15:00 hodin na domácím hřišti nelehký duel s SK Lipovec.

Broněk Mich