Pačlavice "A" - Lipovec 3:1 (2:0)

Pačlavice „A“ – Lipovec                  3:1 (2:0)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 9. kolo, 1. B třída skupina A, 1. 10. 2016

Sestava:                                                        23 Knap Petr

2 Kroupa Tomáš        8 Dostalík Petr     7 Vlček David           15 Dostalík Ondřej

11 Grepl Martin           6 Pučan Zdeněk            4 Kozák Patrik                  9 Špatina Marcel

5 Jiříček Josef           10 Doležel Pavel

Náhradníci: 3 Kyas Kamil, 12 Vincenec Tomáš, 13 Božák Jan, 14 Bulant Marek, 16 Jiříček Martin

Branky: Jiříček J., Pučan, Doležel

Asistence: Špatina 2x, Jiříček J.

Žluté karty: Špatina

Rozhodčí: hl. Fridrich Radim, 1. as. Vondryska Luboš, 2. as. Horváth Ladislav

Tentokrát musel Miru Vitoula nahradit v brance Peťa Knap a vedl si výtečně. Zvláště dva reflexivní zákroky v první půli byly velmi důležité. Pro nemoc chyběl také Marek Bleša, jehož nahradil na stoperu skvěle David Vlček, kterému to dle mého názoru sedí ve středu obrany více než na beku. Levého obránce si tak střihl Ondra Dostalík a přes skeptické pohledy a poznámky, které jsem mimoděk zaznamenal, si Ondra uhrál svůj part v podstatě bez chyb a odvděčil se tak trenérovi za důvěru.

Nástup jsme měli jako z říše snů. Už ve 3. minutě se po přihrávce Špatiny konečně krásným lobem trefil Pepa Jiříček a vedli jsme 1:0. Po příležitostech na obou stranách posunul v 18. minutě Ondra Dostalík Pepovi Jiříčkovi, ten našel Pučana a bylo to 2:0. O tři minuty později vybídl Kozák nádhernou českou uličkou Grepla, který místo střely chtěl ještě vyšperkovat akci přihrávkou na Doležela. Ten by dával do prázdné, ale obránce přihrávku zblokoval. Ve 26. minutě naopak zazvonilo po hlavičce břevno naší branky. Ve 35. minutě přihrál Grepl nezištně Doleželovi, ale ten z malého vápna přestřelil. Ve 41. minutě minula Pučanova chytrá střela jen těsně levou tyč hostující branky. Za první poločas bych ohodnotil mužstvo na 4 body z pěti možných, protože neproměnilo více tutových šancí. Jinak se mi herní projev líbil.

Druhá půle byla z naší strany diametrálně odlišná. S přibývajícím časem jsme byli stále více pasivnější a podvědomě začali bránit dvougólový náskok. V 55. minutě vytahuje Knap střelu k tyči, tlak hostů sílí a v 69. nás od pohromy zachránila pravá tyč. V době vrcholícího náporu hostů přišlo spasení. Mário Špatina posadil míč z rohu přesně na hlavu Páji Doležela a ten přidal pojistku na 3:0. V 81. minutě se hosté přece jen dočkali gólu, když z nařízeného přímého kopu z šestnácti metrů vymetl hostující exekutor pavouka v pravém horním rohu naší branky. V 87. minutě jsme podle mého názoru měli kopat penaltu za faul, ale rozhodčí míč vytáhl na hranici velkého vápna. Skóre už se do konce zápasu nezměnilo, a tak si připisujeme další důležité tři body do tabulky.

Vzhledem k ustrašené hře bych druhý poločas ohodnotil jen dvěma body z pěti. Někteří fanoušci to dokonce komentovali takto: „Dnes jsme utrpěli vítězství.“ Podle mě je to velmi zkreslený pohled, ale určitě bych se, být hráči, minimálně zamyslel nad hrou ve druhém poločase a snažil se poučit z chyb, které by se nám v příštím zápase v Jedovnici mohly stát osudnými.  Hraje se opět v sobotu 8. 10. 2016, odjezd autobusu je ve 13:15 hodin.

Broněk Mich