Rozhovor s Lukášem Novákem

Od koho bys chtěl být poplácán po ramenou?  Od pana trenéra Jirky Soldana

Fotbalový vzor:  Cristiano Ronaldo

Záliby: veškerý sport

Luke, začneme tradiční otázkou. Kdy jsi s fotbalem začínal a kde jsi všude fotbalově působil?

S fotbalem jsem začínal přibližně v 10 letech tady v Pačlavicích za žáky. Potom 3 roky v Morkovicích za dorosty. Poté jsem se vrátil zpět do Pačlavic hrát za muže, ale jelikož tady byl přetlak kvalitních hráčů, tak jsem zkusil štěstí na chvíli ve Slavíkovicích a 2 roky na Dřínově. Poté se založilo B mužstvo v Pačlavicích a zde působím dodnes.

Momentálně jsi zraněný, přibliž divákům, proč nehraješ a kdy tě na hřišti budeme moci zase vidět?

Mám přetržený křížový vaz v koleni, proto mi zranění nedovolí pomoci klukům na hřišti. Někdy mě to vážně sere. V lednu bych měl jít na operaci tak snad jaro stihnu v plné síle.

Nechybíš na žádném zápase béčka. Jak moc jsi spokojený s jejich současnými výkony a co bys klukům prostřednictvím tohoto rozhovoru chtěl vzkázat?

Teď má momentálně B super formu, doufám, že to klukům vydrží, co nejdéle. Musím poděkovat klukům z áčka, že nám pomáhají a doufám, že pomáhat budou, protože máme 100% absenci na středu zálohy. Dále bych chtěl říct, že kdyby někteří kluci chodili aspoň jednou týdně na trénink, tak by ta hra mohla být ještě lepší. Ale klobouk dolů před klukama, že se tuto sezonu tak zvedli. Přeji jim, aby to co nejdéle vydrželo.

Oproti minulým sezonám hraje áčko v sobotu před benfikou. Jak hodnotíš tuhle časovou hierarchii? Jsi pro, aby tento systém vydržel i další sezonu?

Tak mně osobně je to jedno, jestli to klukům z áčka vyhovuje, tak proč ne. Problémem je, že lidi si musí zvyknout. Jinak je to v pohodě všude jinde to tak funguje, aby si áčko i béčko mohlo pomáhat.  A kdo chce, tak si čas na fotbal vždy najde.

Áčku se příliš nedaří. Myslíš si, že je to tou sobotou? Že hlavním důvodem častého neúspěchu je krátká časová regenerace mezi pátečním tréninkem a sobotním zápasem?

Nemyslím si, že je to sobotou. Teď měli kluci špatný start do sezony, ale to se stává i v lepších klubech, třeba jako je Sparta. Taky hned nevyhazujeme trenéra, prostě to tak někdy je. Jednou jste nahoře a jednou dole. Každopádně kluci se už dvěma zápasy chytli a už to bude jen lepší. Věřím, že sezonu zakončíme do 3. místa.

Tvůj dnešní ti:p

Vyhrajeme 5:1. Branky: 2 Pája, 2 Grepl, 1 Špatina jo a Peťa dá vlastně dva fíky, takže 7:1.

Vyber si jedno:

Sparta – Slavia: Slavia

Blondýna – bruneta: vždyť je to jedno :-)

Pivo – RUM:  Pivo a Rum

Utopenec – topinka: Utopenec na topince