Jedovnice - Pačlavice "A" 2:3 (2:1)

Jedovnice – Pačlavice „A“              2:3 (2:1)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 10. kolo, 1. B třída skupina A, 8. 10. 2016

Sestava:                                                      29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš                8 Dostalík Petr (46´ Vlček D.)           3 Bleša Marek            7 Knap Petr

11 Grepl Martin          6 Pučan Zdeněk         4 Kozák Patrik (60´ Dostalík O.)      9 Špatina Marcel

5 Jiříček Josef             10 Doležel Pavel

Náhradníci: 12 Vlček David, 13 Dostalík Ondřej

Branky: Pučan, Grepl, Doležel

Asistence: Špatina 2x (roh), Doležel

Žluté karty: Kroupa

Rozhodčí: hlavní – Jonáš Petr, 1. asistent – Malík Petr, 2. asistent – Prokop David

Před zápasem jsem v koutku duše věřil, že bychom mohli domácím vrátit porážku z minulého roku, kdy nás třemi slepenými góly během devíti minut porazili 3:2. V domácí odvetě jsme s nimi už jen remizovali.

Že jsou Jedovnice nebezpečný soupeř, se potvrdilo už v první minutě. Špatná přihrávka Bleši způsobila, že Vitoul musel hasit pohromu za pět minut dvanáct. O chvíli později jsme se i my dostali do slibné příležitosti. V 9. minutě zakroutil útočník domácích míč do břevna, odražený míč naše obrana nezachytila a střelec Janda poslal Jedovnice do vedení. Ve 13. minutě využil po kolmé přihrávce svou rychlost Doležel, v levém rohu pokutového území se kličkou zbavil brankaře, ale netrefil prázdnou branku. Další naše střely většinou zblokovala obrana, a co prošlo, pochytal skvělý gólman Pešička. Domácí měli výborně zvládnuté standardní situace. Z jedné takové si ve 34. minutě vytvořili stoprocentní šanci, ale Mira Vitoul nás znovu podržel. O minutu později po krásné kombinaci na jeden dotek spálili naši soupeři další tutovku. A jak se říká: „Nedáš, dostaneš,“ ve 41. minutě suprově zahrál rohový kop Špatina a „čahoun“ Pučan míč lehce usměrnil do branky. Z vedení jsme se ale dlouho neradovali. Vitoulovi se nepodařil odkop, a než stačil zaujmout správné postavení, ujali se domácí technickou střelou vedení 2:1. Nutno ještě podotknout, že hru zálohy velmi oživil trenérův tah, když poslal Martina Grepla k Pučanovi na střed a Patrik Kozák zaujal pozici pravého záložníka.

Do druhé půle nenastoupil pro svalové zranění Petr Dostalík, jehož skvěle nahradil David Vlček. Domácí ještě třikrát zahrozili z brejků nebo standardek, ale pak jako by fyzicky odpadli a začalo se hrát podle našich not. Soupeře jsme po většinu času zamkli na jeho polovině a hráli jsme pohledný kombinační fotbal, jaký nás zdobil v minulé sezoně. Logickým vyústěním našeho snažení byla vyrovnávací branka na 2:2, které předcházela nádherná kolmice Doležela na Grepla, jenž přízemní střelou z pravé strany ke vzdálenější tyči nedal gólmanovi šanci. Další naše příležitost přišla v 80. minutě. A do vedení jsme se mohli dostat také po Jiříčkově tutovce a dorážce Špatiny v 85. minutě. V poslední minutě základní hrací doby opět Doležel s Greplem po sérii narážeček na velkém vápně pasovali obránce do role statistů, bohužel Grepl tentokrát tváří v tvář gólmanovi střelou k tyči neuspěl. Ve druhé minutě nastavení kopl opět skvěle roh Špatina a nezkrotný gejzír radosti způsobil Doleželův vítězný gól hlavou, na který už domácí neměli čas ani sílu odpovědět.

Myslím, že za snahu a herní projev ve druhém poločase jsme si vítězství plně zasloužili. Hráčem utkání bych tentokrát označil Peťu Knapa, který snad za celý zápas neudělal chybu a svým důrazem, agresivitou a útočnou aktivitou platil na hráče soupeře. Skvělý part zahrál standardně Tom Kroupa, na středu zálohy ožil Marťa Grepl, na levém halvu běhal jako mladík Mário Špatina a tak bych mohl pokračovat a vyjmenovat téměř všechny hráče na svých postech. Škoda jen, že dnes opět chyběl Leoš Veselý. Myslím, že příští zápas v sobotu 15. 10. 2016 v 15 hodin na domácím hřišti s Rudicemi by se jeho zkušenosti mohly hodit.

Broněk Mich