Pačlavice „A“ – Rudice                   2:0 (0:0)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 11. kolo, 1. B třída skupina A, 15. 10. 2016

Sestava:                                           29 Vitoul Miroslav

11 Grepl Martin (86´ Dostalík O.)    6 Pučan Zdeněk     4 Veselý Leoš             9 Špatina Marcel

Náhradníci: 12 Vincenec Tomáš, 13 Dostalík Ondřej, 14 Bulant Marek, 15 Kozák Patrik

Branky: Jiříček, Špatina

Asistence: Špatina, Pučan

Rozhodčí: hl. Kubec Radek, 1. as. Nováček Radek, 2. as. Pšeja Samuel

Dnes to byly povinné tři body, ale výkon mužstva zůstal za očekáváním. Hosté se dostali do slibné příležitosti hned v úvodu utkání, ale Peťa Dostalík stačil uhasit v poslední chvíli. Ve druhé minutě jsme nedokázali dotáhnout pohlednou kombinační akci, jejímiž aktéry byli Grepl, Kroupa, Doležel a Jiříček. V deváté minutě odvrátil pohromu Vitoul včasným vyběhnutím. Pak přišlo několik našich nevýrazných střeleckých zakončení a neodpískaná ruka ve vápně rudického obránce. Největší naši šanci v prvním poločasu spálil Martin Grepl, když po akci Pučana a Veselého si chtěl vylepšit palebnou pozici a tím právě dal gólmanovi šanci vyniknout. Vzápětí zazvonila tyč naší branky.

Ve druhé půli se až do 60. minuty na hřišti celkem nic podstatného neudálo. Poté Špatina vybojoval téměř ztracený míč, přihrál na přední tyč Jiříčkovi, který střelou z první otevřel skóre. O deset minut později putoval míč po ose Jiříček – Veselý – Pučan a ten uličkou vybídl Špatinu ke skórování. V 73. minutě měli hosté poslední příležitost vrátit se do zápasu, ale Mira Vitoul sice nadvakrát, ale přece jen zkrotil centrovaný míč ze standardní situace.

Byl to tak trochu ospalý výkon, kdy jsme se opět přizpůsobili hře soupeře s nakopávanými míči a balon jsme dali "na zem" v podstatě až za stavu 2:0. V hlavách hráčů je zřejmě pořád nějaký blok, který jim brání hrát naši typickou kombinační hru. Ten odeznívá ve chvíli, kdy vedeme o jednu či dvě branky. Příští neděli 23. 10. 2016 zajíždí naše áčko do Čebína. Odjezd autobusu je už ve 12:30 hodin.