Rozhovor s Honzou Božákem

Od koho bys chtěl být poplácán po ramenou? Od trenéra Jirky Soldána

Fotbalový vzor:  Frank Lampard

Záliby: Sport

Honzo, kdy jsi s fotbalem začínal a jakými kluby jsi prošel?

S fotbalem jsem začínal asi v 8 letech v Morkovicích. Prošel jsem si tam všemi mládežnickými týmy. Poslední rok v dorostech jsem ale musel vynechat kvůli zranění, a poté jsem se do Morkovic už nevrátil. Po vynucené pauze mi fotbal začal chybět a v Pačlavicích zrovna zakládali Béčko. Tak jsem se k týmu připojil a hraji tam až do teď.

Minulou sezonu se našemu béčku příliš nedařilo. V čem si myslíš, že letos nastal zlom a proč se najednou naše rezerva pohybuje v předních patrech tabulky?

Nemyslím si, že by nastal nějaký zlom. Ale podle minulé sezóny bych řekl, že máme více toho štěstíčka. Dáváme branky, které by tam loni nepadly. A když to jde, tak za nás chodí hrát kluci z áčka, což nám taky pomáhá k lepším výsledkům.

Letos se ti poměrně střelecky daří. Máš ambice se probojovat do áčka?

Je pravda, že mi to tam docela padá. Ale abych se dostal do áčka, tak to bych musel ještě přidat něco navíc.

Při absenci Zdeni Kapounka a Kuby Brablíka nastupuješ na středu zálohy. Jak moc ti tento post sedí?

No nastoupil jsem tam teprve dvakrát, a musím říct, že je to náročnější než na kraji zálohy, kde obvykle hrávám. Ale třeba si na to zvyknu :-)

Tvoje víkendové tipy?

Áčko vyhraje 5:1. Béčko vyhraje 3:1. Všechny body zůstanou doma.

Vyber si jedno:

Sparta – Slavia: nikdo

Blondýna – bruneta: bruneta

Pivo – RUM: obojí

Utopenec – topinka: utopenec

Klobása – cigáro: obojí

Přírodní tráva – umělá tráva: přírodní

Adidas – Nike: adidas

Kdo je kdo v kabině?

pačlavský fotbalový hračička: Marťa Grepl

pačlavský harakiri: Tom Kroupa

pačlavský vtipálek: Peťa Dostalík, Jirka Soldán