Pačlavice "B" - Chvalkovice 2:2 (0:2)

Sezona 2016 – 2017 podzim                                                                                   Okres Vyškov 3.třída skupina A

11. kolo 16. 10. 2016

Pačlavice „B“ – Chválkovice                                                               2:2 (0:2)

Hlavní rozhodčí: Novotný Roman

Sestava domácí:

30 Keršner Vladimír, 2 Dostalík Ondřej, 3 Dostalík Petr, 4 Kyas Kamil, 5 Vincenec Tomáš,

6 Vincenec David, 7 Grepl Martin, 8 Božák Jan, 9 Navrátil Luděk, 10 Jiříček Martin,

11 Bulant Marek, 12 Soldán Jiří, 13 Navrátil Daniel, 15 Špatina Marcel, 16 Kuchtík Jan

Branky domácí: 72´ Grepl Martin, 79´ Dostalík Petr

Přihrávky: 79´ Špatina Marcel

Karty: 32´ Žk Vincenec David, 64´ Žk Špatina Marcel

Slovo po utkání:

Josef Sypěna st., pravidelný divák na všech utkáních našeho B týmu:

Šťastné body, v zápase hořela obrana, nešly přihrávky, tím se záloha nedostávala do hry a trpěl útok. Výkon mužstva mě zklamal.

Luděk Navrátil z postu stopera:

Nevím, co mám k tomuto zápasu říct. První poločas hrůza, nepřesné přihrávky a nezpracovali jsme balon. Druhý poločas jsme se lehce zlepšili, ale k fotbalu to mělo daleko. Zaplať pánbůh za bod.

Souhrn:

V průběhu prvého poločasu měli hosté mírnou převahu, kterou potvrdili i dvěma brankami, u prvé vyrazil náhradní gólman Lála Keršner míč jen před sebe a zatímco domácí zírali, hosté pohodlně doklepli do branky na 0:1. A to běžela teprve třetí minuta. Až ve 21´ se zrodila první nebezpečná akce domácích, když po přihrávce Jiříčka střílel Tomáš Vincenec těsně vedle. Ve 32´obdržel David Vincenec žlutou kartu za faul na hostujícího brankáře, ale pohroma přišla v 39. minutě, kdy po faulu Kyase kopali hosté trestný kop z hranice velkého čtverce, při kterém se nepochopitelně rozestoupil střed naší zdi, do této mezery se pro Lálu nechytatelně trefil hostující Hradil a zvýšil na 0:2. O naší neaktivitě svědčí, že jsme mezi tyče branky Chvalkovic nevystřelili za prvý poločas ani jednou.

Druhý poločas nepřipomínal prvých dvacet minut, že hrají dva týmy s rozdílným postavením v tabulce. Teprve až posledních dvacet minut, kdy hostům začaly evidentně docházet síly, se domácí prosadili. V 64. minutě dostal ještě Marcel Špatina Žk za úmyslnou ruku, ale pak si ve 72´ povodil Martin Grepl míč podél trestného území a umístěnou střelou snížil na 1:2 a sedm minut nato rozehrál Marcel Špatina míč z trestného kopu přesně na hlavu Petra Dostalíka, který vyrovnal na konečných 2:2.  Závěrečný nápor domácích hosté ustáli a vybojovali tak cennou remízu.

Je na pováženou, že domácí jsou při hře neškodní, vypadá to, že se spoléhají na střídavý start hráčů áčka, ale ti nejsou samospasitelé a potřebují podporu celého týmu. Z našich hráčů můžu pochválit jen Honzu Kuchtíka.

Další utkání sehrajeme v sobotu 22. 10. 2016, na hřišti v Ivanovicích, kdy je od 14:30 hodin soupeřem náš tabulkový soused.