Čebín - Pačlavice "A" 0:2 (0:1)
Čebín – Pačlavice „A“                      0:2 (0:1)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 12. kolo, 1. B třída skupina A, 23. 10. 2016

Sestava:                                              29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš            8 Dostalík Petr             3 Bleša Marek      7 Knap Petr

11 Grepl Martin           6 Pučan Zdeněk           4 Veselý Leoš (86´ Kozák P.)      9 Špatina Marcel

5 Jiříček Josef (83´ Vincenec T.)     10 Doležel Pavel (84´ Dostalík O.)

Náhradníci: 12 Patrik Kozák, 13 Vincenec Tomáš, 14 Dostalík Ondřej, 15 Vlček David,

Branky: Špatina

Asistence: Doležel 2x

Rozhodčí: hlavní – Vondryska Luboš, 1. asistent – Stávek Milan, 2. asistent – Mrkvica Tomáš

Před tímto zápasem bych osobně bral bod, ale v průběhu prvního poločasu jsme byli jasně lepší. Měli jsme více ze hry a vytvářeli si příležitosti, i když ne stoprocentní. Už v první minutě vyhrál Doležel sprinterský souboj, ale ve vápně byl podražen a k našemu údivu sudí nařídil odkop od branky. Jestli to nebyl faul, tak se měl jednoznačně kopat roh. V páté minutě dával Doležel centr zprava, ale bohužel až za Jiříčka. V podstatě z následující akce vyrazil Vitoul tvrdou střelu pod břevno. V 19. minutě byl ve vápně při vzdušném souboji faulován Doležel a nařízený pokutový kop proměnil Špatina – 0:1. O tři minuty později mířil nad z hranice šestnáctky Grepl. Vzápětí se tlačil do vápna Jiříček, ale míč mu utekl. Krásnou kombinaci předvedli ve 26. minutě Doležel, Grepl a Jiříček, jehož gól nebyl uznán pro ofsajd. Ve 29. minutě sklepával Grepl před branku, ale Jiříček na dorážku nedosáhl. O minutu později se nám nepodařilo doklepnout na několikrát míč do branky po rohu Špatiny. V závěru poločasu po dlouhém nákopu vybojoval míč Doležel, ale střelu ze skákavého balonu namířil mimo.

Druhá půle byla zase ve znamení domácích. Od začátku se do nás zakousli s cílem co nejdříve vyrovnat. Trochu jsme jim to umožnili i svou pasivitou. Většinou jsme se zmohli jen na osvobozující odkopy a sem tam na nějaký ten brejk. Prvním zlomovým bodem utkání byla 68. minuta, kdy Vitoul vytahuje čistou gólovku. Druhým bodem se ukázala 84. minuta. Po faulu jsme dostali výhodu. Dlouhý míč přebral Doležel, postupoval sám na branku, ale jeho střelu gólman vyrazil naštěstí pro nás ke Greplovi, který pečetil naše vítězství na 0:2 střelou do prázdné branky.

Po čtyřech prohraných zápasech v první části podzimu jsme dnešním vítězstvím prodloužili vítěznou sérii už na šest zápasů. Příští sobotu  29. 10. 2016 se ve 14:30 hodin utkáme na domácím hřišti s Černou Horou.

Broněk Mich