Rozhovor s trenérem béčka Jirkou Soldánem

Soldy, můžeš divákům shrnout dosavadní podzimní sezonu z tvého pohledu? Jak jsi spokojen s výkony mužstva, problémy na středu zálohy, na postu brankáře, nových posil, přístupem hráčů na tréninku atd.

...

Kdybych tuto otázku měl zodpovědět pořádně, bylo by potřeba minimálně jedné A4. Začnu u gólmana. Za podzim se v béčku vystřídali čtyři. Obrana hrála zhruba ve stejném složení, ale záloha po odchodu Brablíka a absenci Kapounka byla bez těchto dvou hráčů podstatně oslabená. Což znamenalo málo míčů v útoku a větší nápor na naši obranu. I tak jsem s body, které momentálně máme, spokojen. S výkony některých hráčů však ne. Pomohli nám kluci z áčka, za což jim chci poděkovat. Ale nejvíc si cením remízy v Dědicích a výhry v Ivanovicích, kdy hráli béčkaři sami. O trénincích se rozepisovat nebudu, protože s účastí na nich jsem velmi zklamaný.

Co říkáš na nový styl střídání. Do okresního přeboru se může střídat hokejově. Vidíš v tom u nás výhodu?

Tento styl chválím, protože si střídající hráči zahrají daleko víc, než jak tomu bylo při klasickém stylu střídání.

Jak ti vyhovuje role žolíka mužstva? Jsi spokojen se svými výkony na hřišti? Kolik jsi dal letos branek?

Za žolíka se rozhodně nepovažuji. Svůj výkon taky hodnotit nechci. Dal jsem 2 góly, plus mám i nějakou asistenci. I když bych chtěl na hřišti strávit víc času, tak dávám přednost mládí. I přes to, že netrénují a vidí míč pouze na zápase.

Jaký zápas považuješ za nejvydařenější?

Jak jsem psal již u první otázky, jsou to zápasy v Dědicích a v Ivanovicích.

Můžeš vyzdvihnout výkony nějakého hráče, který letos vyčnívá nad ostatními?

Vyzdvihnu tyto hráče: Zdeňu Kapounka, který nám stále tvoří hru. A zlepšení je vidět i u dalších hráčů. Ale jmenovat budu Honzu Božáka, Ondru Dostalíka, Maru Bulanta, kteří mají největší účast na trénincích. (Zároveň však musím upozornit, že někteří hráči se přes týden kvůli práci nebo studiu dostavit nemohou.)

Tvoje víkendové tipy?

Chtěl bych, aby to dopadlo takto: pačlavské béčko 3:2 a áčko, aby dalo aspoň tři góly. Abych si do mikrofonu mohl zavolat: „Pačlavské mlátičky do toho!“

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se starají o udírnu, občerstvení, vstupné a vše kolem fotbalu po celou sezónu. Což je díky zápasům v sobotu a v neděli časově dost náročné. Díky nim probíhá vše hladce, takže, ať to trvá věčně :-)