Pačlavice "A" - Slavkov 2:1 (1:0)
Pačlavice „A“ – SK Slavkov u Brna          2:1 (1:0)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 1. kolo, 1. B třída skupina A, 5. 11. 2016

Sestava:                                       29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš     8 Dostalík Petr     7 Vlček David        7 Knap Petr (82´ Dostalík O.)

11 Grepl Martin    6 Pučan Zdeněk           4 Veselý Leoš (53´ Kozák P.)       9 Špatina Marcel

10 Doležel Pavel       5 Jiříček Josef (70´ Vincenec T.)

Náhradníci: 12 Kozák Patrik, 13 Vincenec Tomáš, 14 Dostalík Ondřej

Branky: Grepl, Kroupa

Asistence: Doležel

Pačlavice chtěly protáhnout svou vítěznou sérii na 8 zápasů bez ztráty bodu. K dispozici nebyl zraněný Marek Bleša, tak se na post stopera postavil David Vlček. Od prvních minut se hrál otevřený útočný fotbal. Již v 1. minutě se řítil Doležel po levém křídle, ale brankář hostí na dvakrát střelu zkrotil. Poprvé se skóre měnilo již v 5. minutě, kdy po ose Špatina-Jiříček-Doležel střílí Grepl první gól. Pačlavice to uklidnilo, což znamenalo, že pustilo do hry Slavkov, který po nepřesném odkopu Vlčka měl tutovku, kterou zneškodnil Mira Vitoul. Zhruba od 15. minuty se hra opět opticky vyrovnává, ale s šancemi pouze domácích Pačlavic. Pučan pálí nad, v 17. minutě Doleželovi vyzobl míč na poslední chvíli hostující obránce před prázdnou bránou atd. V další obrovské šanci střílí Pája Doležel hlavou nad a vše doplnil přestřelením prázdné brány ve 42. minutě  Pepa Jiříček.  1. poločas sečteno podtrženo klidně 4:1 pro domácí.

Druhá půle již tolik šancí nenabídla, ale oč jich bylo méně, o to byly tutovější! V 47. minutě trefuje Pája Doležel břevno, v 55. minutě se řítí sám na brankáře, který včasným vyběhnutím vytěsňuje míč těsně vedle tyče. Nakonec tajenku vítězství rozluštil sváteční střelec Tomáš Kroupa. V 60. minutě skvěle předskočil soupeřova záložníka ve středu hřiště a důrazným presinkem nutí soupeřova obránce k odkopu. Ten však pod tlakem trefuje Tomášovu hlavu a míč končí v horním růžku brány hostí 2:0. Od té chvíle hosté stupňují činnost, která jim šla nejlépe a tím bylo řečnění, faulování a stěžování si na vše kolem, což nakonec rozhodčí oceňuje dvěma červenými kartami. Tečku utkání dává hosty (ač v devíti) proměněná penalta, která ukončila podzimní sezónu našeho A-týmu, kterou můžeme nakonec hodnotit jako velmi úspěšnou. Po problematickém úvodů vyhrál tým 8 zápasů v řadě a opět potvrzuje, že patří k tomu nejlepšímu, co skupina „A“ 1. B třídy nabízí.

Vladimír Keršner