Rozhovor s Martinem Greplem

Marťo, jak bys divákům popsal podzimní část sezóny? Co říkáš na to, že se výkony „áčka“ po špatném začátku opět zvedly? A jak bys okomentoval hru béčka, jehož zápasy jsou jako na houpačce?

...

Áčko se mi hodnotí mnohem lépe teď, než kdyby to bylo někdy v polovině září. To bych asi práskl s notebookem a rozhovor bych s tebou nedělal. Porážky si strašně beru, neumím prohrávat, ale asi jsme potřebovali dostat na hubu a trochu spadnout. Uvědomit si, že to nepůjde samo. Vždyť od doby, co jsem se vrátil z Vyškova, jsme prakticky neprohrávali a najednou taková šňůra porážek. Naštěstí jsme se z té letargie probrali a teď se nám může lépe dýchat. Béčko je pro mě milé překvapení. Pomohl tah sem přivézt do útoku druhé z dvojčat Marťu Jiříčka. Naopak nám uškodilo, že si nedobrovolné volno vybral Zdeňa Kapounek, ale jinak jsem s umístěným béčka mile překvapen a spokojen. Někteří kluci makaj a herně se zvedli. Kapi hraje pořád prim.

Když už jsme u toho béčka, celkem pravidelně chodíš klukům vypomáhat. Jak se ti s nimi hraje?

Je to jiné než s áčkem. Kvalita soutěže je úplně jinde a přiznám se, že to taky mám v hlavě. Nemyslím tím, že bych hrál na půl plynu, ale nedokážu se vyhecovat tak, jako na áčko. Na druhou stranu na hřiště jdu vždycky vyhrát.  Druhá věc je, že se někdy cítím úplně rozbitej, ale pocit být na hřišti tu únavu přebije. Souhra je jako na houpačce. Hodnotil bych to asi tak, co nám terén a soupeř dovolí. Teď je naše hřiště v hodně špatném stavu a hraje se na tom fakt na houby.

Jak bys okomentoval svoje letošní výkony? Kolik jsi dal branek? Který ze zápasů se ti nejvíce povedl?

To se mi hodnotí těžko. Nejsem spokojený vůbec. Mám pocit, že jsem hrál nejlíp na začátku sezony, kdy se mužstvu nedařilo. Trošku paradox že? Postupně jsem ztratil formu úplně. Nevychází mi kličky jeden na jednoho, centry neletí tam, kam mají. Nevěřím si. Naštěstí se začalo vyhrávat, a kdybych si měl vybrat mezi vstřelením branky v každém zápase a třemi body tak jednoznačně beru tři body.  Za áčko mám 5 branek za béčko upřímně nevím. Podle představ se mi nepovedl žádný zápas. Jo možná za benfiku, kdy jsem měl 5 přihrávek, ale už nevím, s jakým soupeřem to bylo. Apropo nejhezčí byla ta do prázdné Soldymu. Vzpomínám si, jak říkával, „Marcel, až mi jednou přihraješ koupím ti pivo“, takže Soldy dlužíš mi pivoJ.

Jak už víme, hraješ za áčko a často i druhý den za béčko. Těšíš se na zimní pauzu? Budeš odpočívat nebo pracovat na fyzičce?

Zrovna teď toho mám plný zuby, ale néé fotbal bych chtěl hrát pořád. Zimní pauzu? To neexistuje. V zimě se přeorientovávám na futsal, hraju hokej. Chodím cvičit. Občas si zahraju pinec. Budu trošku běhat a snad se připravím, co nejlíp na jaro.

Jsi jedním z administrátorů facebookové stránky FK Pačlavice. Prozraď našim divákům, co jiného máš ještě na starosti?

Máš pravdu. Starám se o facebook. Nově dělám grafické facebookové pozvánky a výsledky po zápase. Snad se to trošku lidem líbí. Je pořád, co zlepšovat. Koketuju s myšlenkou aktualizovat webové stránky. Dělám zápasové programy. Vymýšlím rozhovory. Velký dík bych chtěl poslat Peťovi Dostalíkovi za tisk a tobě Miriamko za rozhovor. Všem klukům, co se starají o hřiště a stojí u udírny. Zvlášť těm, co mi schovávají po každém zápase cigáro místo klobásy. Holkám v bufetu, které pečou výborný buchty. A všem, kteří nás podporujete při zápasech. Jste super! A naopak bych se chtěl omluvit za pomalejší rozjezd sezony.

Jak myslíš, že dopadnou víkendové zápasy?

2 výhry, 6 bodů. Áčko vyhraje 2:0. Béčko 4:2.