Pačlavice "B" - Komořany 2:1 (1:1)

Sezona 2016 – 2017 podzim                                                Okres Vyškov 3. třída skupina A

1. kolo 6. 11. 2016

 

Pačlavice „B“ – Komořany                                                                    2:1 (1:1)

Hlavní rozhodčí: Horváth Antonín

 

Sestava domácí: 23 Knap Petr, 2 Dostalík Ondřej, 3 Kocourek Tomáš, 4 Kyas Kamil, 6  Vincenec David, 7 Kapounek Zdeněk, 8 Božák Jan, 9 Navrátil Luděk, 10 Jiříček Martin, 11 Bulant Marek, 12 Soldán Jiří, 13 Grepl Martin, 14 Pozdíšek Miroslav, 15 Vajda Radek, 16 Kuchtík Jan

Branky domácí: 13´ Bulant Marek, 58´ Jiříček Martin

Přihrávky: 13´ Pozdíšek Miroslav, Božák Jan, 58´Kyas Kamil

Karty domácí: nebyly v zápase uděleny

 

Slovo po utkání:

Ing Vladimír Keršner, pačlavický fotbalový boss, doposud aktivní hráč:

K zápasu: Byli jsme šťastnější, soupeř neproměnil několik tutovek, ale za bojovnost jsme si vítězství zasloužili.

K sezoně: Podzim ovlivnila absence Kapounka, proto se zásadně lišily zápasy, ve kterých nám pomohli hráči A týmu, jinak standartní sestava vytvářela hodně chyb a z toho vyplývaly naše vysoké prohry s některými soupeři. Pozitivně lze hodnotit zápasy v Dědicích a Ivanovicích.

Lepší tréninková morálka by určitě pomohla několika hráčům k tomu, aby se dostali do formy, na kterou jsme u nich byli zvyklí.

Obecně, podzimní postavení v tabulce je příjemným překvapením.

 

Souhrn:

V průměrném prvním poločase měli hosté navrch, co se týká šancí, když hned v deváté minutě trefují břevno, od kterého se míč odrazil jen těsně před brankovou čáru. Vedení se naopak ujímají domácí, ve třinácté minutě centruje z křídla Pozdíšek, Honza Božák nastřeluje tyč a Marek Bulant doráží na 1:0. Ve dvacáté sedmé minutě hosté vyrovnali lacinou brankou, bránícího Ondru Dostalíka soupeř obchází a centr do naprosto otevřeného prostoru ve středu naší obrany je již snadné proměnit na 1:1. Za čtyři minuté poté další šance, po rohovém kopu vypadává mokrý míč z rukou brankáře Petra Knapa, ale zhuštěný prostor před naší brankou hráči Komořan neprostřelili.

Druhý poločas probíhal v chladu a silném dešti, herně opět průměrný, ale šance byly již vyrovnané. Nejprve ve čtyřicáté sedmé minutě únik našeho Jiříčka, jehož křížná střela končí těsně mimo tyče (škoda opačné falše), ale v osmapadesáté minutě vyslal kolmou přihrávku mezi obránce Kamil Kyas, Martin Jiříček ve sprintu, tentokrát se nemýlil a vedeme 2:1. Potom již jen dvě šance hostů. V šedesáté sedmé minutě po jejich rychlém protiútoku hasí na poslední chvíli skluzem ve vápně tutovku Ondra Dostalík a v sedmdesáté šesté po nedorozumění středu naší obrany pálí sám na hranici jedenáctky stojící útočník nad. Oddechli jsme si.

Závěr sezony trefně zhodnotil v předcházejícím rozhovoru Lála Keršner, já se připojuji poděkováním hráčům, funkcionářům a všem dalším, kteří se podílejí na práci pro náš oddíl a přeji jim nejen hodně zdaru do jarní sezony, ale především zdraví a optimismus.

 

Bocian