Slavkov - Pačlavice "A" 0:2 (0:0)
Slavkov – Pačlavice „A“                  0:2 (0:0)

Sezona 2016 – 2017, jaro – 14. kolo, 1. B třída skupina A, 25. 3. 2017

Sestava:                                     29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš            8 Dostalík Petr           7 Vlček David           3 Knap Petr

10 Vincenec T. (46´Kapounek)  6 Pučan Zdeněk  4 Veselý Leoš (77´ Kuchtík)  9 Špatina Marcel

11 Grepl Martin     5 Jiříček Josef (89´ Kyas)

Náhradníci: 12 Božák Jan, 13 Dostalík Ondřej, 14 Kyas Kamil, 15 Kapounek Zdeněk, 16 Kuchtík Jan

Branky: Grepl, Dostalík Petr

Žluté karty: Pučan, Kapounek Zd.

Rozhodčí: hl. Blažek Patrik , 1. as. Hulcký Tomáš, 2. as. Lazar Martin

V úvodním utkání jara, které se hrálo na umělé trávě ve Vyškově, jsme se museli obejít bez Marka Bleši a zraněného Patrika Kozáka. Navíc pro zdravotní problémy visel otazník nad startem Petra Dostalíka. Chybět budou góly Pavla Doležela, který přestoupil do Morkovic.

Prvních 15 minut jsme měli územní převahu, ale bez výrazných šancí. Pak převzal otěže zápasu soupeř. Ve 28. minutě jsme zabránili pohromě v hodině dvanácté odkopnutím míče z brankové čáry. V rozmezí mezi 36. až 38. minutou měl Slavkov další tři tutovky, ale podržel nás Mira Vitoul.  To bylo rozhodující pro další vývoj zápasu. Náš soupeř mohl vést v pohodě 3:0, svoje šance však nevyužil. My jsme v první půli zapomněli hrát naši kombinační hru, jen jsme nakopávali  na náhodu dopředu, což k ničemu nevedlo.

Místo Toma Vincence nastoupil do druhé půle Zdeňa Kapounek, jenž byl podle mého názoru rozdílovým hráčem zápasu. Uklidnil hru, už se tolik nenakopávalo a svým přehledem zakládal postupné útoky, které vedly i k šancím. V 52. minutě tak trefil Martin Grepl jen tyč, ale o minutu později už zamířil přesně a vedli jsme 0:1. Najednou nás bylo plné hřiště. Už to byly opět Pačlavice, jak je známe. Výhru pak zpečetil po rohovém kopu hlavou na 0:2 Petr Dostalík.

Příští sobotu 1. dubna přivítáme na domácím hřišti v 15:30 hodin Vilémovice.

Broněk Mich