Rájec-Jestřebí - Pačlavice "A" 2:1 (2:0)
Rájec-Jestřebí – Pačlavice „A“                              2:1 (2:0)

Sezona 2016 – 2017, jaro – 16. kolo, 1. B třída skupina A, 9. 4. 2017

Sestava:                                                 29 Vitoul Miroslav

3 Knap Petr                      8 Dostalík Petr           10 Bleša Marek          7 Vlček David

2 Kroupa Tomáš       6 Pučan Zdeněk         4 Veselý Leoš (58´ Kozák P.)             9 Špatina Marcel

11 Grepl Martin          5 Jiříček Josef (73´ Vincenec T.)

Náhradníci: 12 Kozák Patrik, 13 Vincenec Tomáš, 14 Keršner Vladimír

Branky: Špatina

Žluté karty: Pučan, Špatina

Rozhodčí: hl. Hrazdíra Jiří , 1. as. Vévodová Alice, 2. as. Kubec Radek

Byly minimálně dva důvody, proč v tomto duelu uspět. Vrátit soupeři podzimní ostudnou porážku 1:7 a získat ztracené tři body z minulého domácího zápasu. Nic z toho se ale nepodařilo.

Zpočátku nás domácí trochu zatlačili, ale postupem času jsme se dostávali do hry. V 10. minutě Máriova ostrá točená střela skončila těsně nad šibenicí. Pučiho táhlou střelu stáhl efektně gólman. Náš presink ve 24. minutě vyústil v gólovou šanci. Bohužel, ve 35. minutě propadl křižný centr z pravé strany za obranu a domácí se ujali vedení 1:0. Do té doby se vlastně do žádné šance nedostali. O čtyři minuty později ve snaze vypíchnout ve skluzu míč zavinil Peťa Dostalík penaltu a Rájec navýšil vedení na 2:0. Další gólovku měli domácí po nákopu za obranu asi tři minuty před poločasem, ale střela šla vysoko nad.

Ve 49. minutě nám zatrnulo. Mirovi vypadl míč, naštěstí jsme zahráli na roh. O minutu později hasil po rohu téměř na brankové čáře Kroupa v hodině dvanácté. Po chvíli se v dobré příležitosti po Greplově uličce zjevil Knap, ale trefil z úhlu boční síť. V 70. minutě pískl sudí nesmyslnou penaltu, ale exekutor trefil jen tyč naší branky. Vzápětí domácí po centru z první stříleli z dobré pozice nad naši svatyni. V 76. minutě měli domácí další gólovku. Mira střelu z úhlu kryl. Do superšance jsme se dostali v 81. minutě. Malou domů hlavou vytěsnil gólman s problémy na tyč a z dorážky trefil Grepl nohy ležícího Vlčka, který rozhodně nespadl v malém vápně soupeře vlastním přičiněním. V 83. minutě jsme měli kopat penaltu za jasnou ruku ve vápně, ale rozhodčí byl jiného názoru. V samotném závěru zápasu Mário tvrdou přízemní přesně mířenou střelou k tyči už jen korigoval na 2:1.

Tento zápas jsme hráli lépe než s Vilémovicemi. Bohužel, prohráli jsme v podstatě během čtyř minut v první půli, kdy jsme dvakrát inkasovali. Podle mého názoru by byla remíza spravedlivým výsledkem. Příští sobotu 15. dubna přivítáme na domácím hřišti v 16:00 hodin Start Brno.

Broněk Mich