Rozhovor s asistentem trenéra Tondou Navrátilem

Rozhovor: Antonín Navrátil

Pozice: asistent trenéra

Tondo, na začátek našeho rozhovoru se vrátíme do minulosti. Řekni našim divákům, kde všude jsi jako aktivní hráč působil?

Začal jsem hrát v 6 letech ve Švábenicích. V 10 letech jsem odešel do Olomouce, kde jsem hrál 8 let. V mužském věku jsem působil v Ivanovicích, Pačlavicích a Švábenicích.

Kromě hráčské kariéry nám objasni ještě tu trenérskou. Které kluby jsi před tvým zimním příchodem do Pačlavic trénoval?

11 let jsem trénoval žáky ve Švábenicích. Pak muže v Ivanovicích a Švábenicích.

Máš sám nějaké ambice trénovat vyšší třídu?

Ambice ani ne spíše to beru jako můj koníček, který mě baví.

V zimě jsi přišel na pozici asistenta trenéra. Jak se ti zatím v Pačlavicích líbí (vedení, hráči, zázemí). Přibliž nám, jak probíhala zimní příprava. Co naše mužstva všechno v zimě absolvovala?

V Pačlavicích se mi líbí, jsou tu dobří hráči kvalitní zázemí a vedení. Také fanoušci se ke mně chovají velmi hezky. Chtěl bych všem poděkovat za pěkné přivítání. Zimní přípravu jsme začali na soustředění na Baldovci, kde jsme se zaměřili na fyzickou část přípravy. Poté jsme trénovali na UMT v Osičanech. Absolvovali jsme také přípravná utkání, kde jsme možná mohli mít trochu kvalitnější soupeře.

U kterých hráčů si byl se zimními výkony obzvlášť spokojeny a naopak se kterými ne?

S hráči a jejich přístupem jsem spokojený. Vždy se najde nějaká drobnost, ale kluci to hrají pro zábavu a protože je to baví.

Máme za sebou první jarní kolo se Slavkovem. Není žádným tajemstvím, že se nám první poločas nedařilo. Dokážeš vysvětlit, jak je možné, že mužstvo podává tak nevyrovnané výkony v porovnání s přátelskými zápasy, kde jsme bez nadsázky každého soupeře (kromě Dražovic) roznesli?

Nedařilo! Spíše si myslím, že se kluci vrátili zpět do reality mistrovských zápasů. V přípravě nás nikdo tak neprověřil tak jako Slavkov. Hráli agresivně, napadali a donutili nás většinu míčů nakopávat. O poločase jsme si řekli, že musíme hrát kombinačně a více podržet míč. Velice si tohoto vítězství vážím, bylo to těžké utkání dvou rozdílných poločasů, ze kterého jsme se nakonec radovali my. Děkuji všem hráčům za dobře odvedený výkon.

Co od dnešního zápasu očekáváš? A tvůj dnešní tip?

Přeji si výkon, kterým potěšíme své fanoušky. Tip: Věřím, že vyhrajeme (3:1).