Pačlavice "A" - Start Brno 6:2 (2:0)
Pačlavice „A“ – Start Brno             6:2 (2:0)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 17. kolo, 1. B třída skupina A, 15.4.2017

Sestava:                                             29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš             10 Bleša Marek          8 Dostalík Petr           3 Knap Petr

4 Kapounek Zdeněk (76´ Vincenec T.)

9 Špatina Marcel    6 Pučan Zdeněk         5 Kozák Patrik   7 Vlček David (78´ Vincenec D.)

11 Grepl Martin (79´ Jiříček J.)

Náhradníci: 12 Jiříček Josef, 13 Vincenec Tomáš, 14 Vincenec David

Branky: Grepl 2x, Vlček 2x, Pučan a Špatina

Asistence: Bleša, Pučan, Špatina 2x

Žluté karty: Knap

Rozhodčí: hlavní – Rodinger Hynek, 1. asistent – Malimánek Marek, 2. asistent – Horváth Antonín

Dnes trenéři udělali v sestavě několik změn. Především záložní řada nastoupila v pěti lidech s tím, že Zdeňa Kapounek hrál defenzivní štít. K Pučanovi se na střed zálohy postavil už od první minuty Kozák a Špatina hrál nezvykle zprava. Na jeho místo se z obrany posunul Vlček a Bleša se vrátil do stoperské dvojice s Dostalíkem. Na hrotu zůstal osamocený Grepl.

Pokud jsme měli z tohoto soupeře obavy, hráči je rozplynuli v podstatě hned v úvodu utkání. Tentokrát to byla z naší strany reklama na fotbal. Hosté sice měli několik minut více ze hry, ale brzy jsme se vymanili, a v 8. minutě po přízemním centru Bleši z pravé strany otevřel v pádu hlavou skóre netradiční střelec David Vlček. Vstřelený gól nás povzbudil, zvláště když ve 24. minutě Mira Vitoul vytáhl na roh střelu z úhlu, jež se dala označit jako gólová. Ještě radostněji bylo ve 26. minutě, kdy Pučan vyslal uličkou tváří v tvář gólmanovi Grepla, který nezaváhal a zkušeně poslal míč kolem brankáře do sítě. Vedli jsme 2:0 a tento stav vydržel i po tvrdé točené střele ze standardky ve 27. minutě, se kterou měl Mira hodně práce. A náš gólman se nenudil. Hosté měli standardní situace skvěle zvládnuté a zvláště rohy zaváněly vždy gólem. Při dvou z nich v 31. a 36. minutě se Vitoul opět vyznamenal a čisté konto udržel i těsně před poločasem, když vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil.

Po osmi minutách hry druhé půle založil Pučan akci, Mário potáhl po pravé straně a jeho centr uklidil na 3:0 hlavou do sítě právě Zdeňa Pučan. O tři minuty později hosté snížili na 3:1. V 66. minutě bylo znovu veseleji. David Vlček proměnil další centr Špatiny a na tabuli se rozsvítil stav 4:1. V 70. minutě střílel z úhlu neúspěšně v dobré pozici Grepl, ale o deset minut později se ten samý hráč halfvolejem nemýlil a vedli jsme 5:1. Bohužel, za minutu soupeř snížil na 5:2. V 87. minutě uzavřel účet zápasu z penalty Špatina na 6:2.

Když jsem po zápase s Vilémovicemi uváděl výčet toho, co nám v zápase chybělo, dnes to byl úplně jiný šálek kávy. Hoši předvedli bojovný a kolektivní výkon. Příští sobotu 22. dubna zajíždí áčko do Babic. Odjezd je ve 14:15 hodin.

Broněk Mich

Slovo trenéra Leoše Svobodníka: Dnes to byl supr kolektivní výkon. Těžko někoho vyzdvihovat.  Navíc kluci do puntíku dodrželi taktické pokyny, které jsme si stanovili. Za tento zápas všem hráčům moc děkuji.