Babice - Pačlavice "A" 3:1 (1:0)
Babice – Pačlavice „A“                    3:1 (1:0)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 18. kolo, 1. B třída skupina A, 22. 4. 2017

Sestava:                                              29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš      10 Bleša Marek      8 Dostalík Petr           3 Knap Petr (67´Vincenec T.)

4 Kapounek Zdeněk (31´ Jiříček J.)

9 Špatina Marcel      6 Pučan Zdeněk         5 Kozák Patrik       7 Vlček David

11 Grepl Martin

Náhradníci: 12 Jiříček Josef, 13 Vincenec Tomáš, 14 Dostalík Ondřej, 15 Kyas Kamil, 16 Božák Jan

Branka: Knap

Rozhodčí: hlavní – Válek Pavel, 1. asistent – Rosa Ondřej, 2. asistent – Rodinger Hynek

Nastoupili jsme ve vítězné sestavě z minulého kola, tedy s pěti záložníky a jedním hrotem. V 5. minutě jsme prohospodařili obrovskou příležitost. Po centru se odrazil míč na hranici velkého vápna přímo ke Knapovi, gólman se sbíral ze země, ale Peťa předvedl klasickou "utínačku". Podle mě jeden z rozhodujících momentů zápasu. Vstřelená branka by klukům zvedla sebevědomí a domácí by naopak, chtíc body, museli hru více otevřít. Takto ve 14. minutě při druhém brejku domácích propadl na pravé straně Bleša, následný centr prošel naším vápnem a střela prakticky do prázdné branky znamenala vedení Babic 1:0. Soupeř byl agresivnější, rychlejší, což nám nevyhovovalo. Ve 21. minutě po ztrátě míče ve středu hřiště zazvonilo břevno naší branky. Po třiceti minutách nahradil Kapiho Jiříček, čímž jsme přešli na rozestavení se dvěma útočníky. Vzápětí vyslal v podstatě první naši střelu na branku z úhlu Grepl. V 35. minutě hasil na dvakrát nebezpečnou situaci Vitoul. Před koncem poločasu ještě centroval Grepl na Jiříčka, ale gólman Pepu v nadějné pozici k zakončení nepustil.

Ve 48. minutě svitla naděje. Po rohu vyrovnal hlavou na 1:1 Knap. Bohužel v 55. minutě po centru z levé strany skóroval hlavou nikým neatakovaný domácí hráč a Babice vedly 2:1. Pak už se vlastně na hřišti nic zajímavého nedělo. My se marně snažili dostat k zakončení a soupeř hrál, co potřeboval. Zdeňa Pučan se marně snažil narazit si míč se spoluhráči, ale snad ani jednou jej nedostal zpět. Za zmínku stojí v druhé půli ještě zbytečná penalta Knapa, po které zvýšili domácí na 3:1 a likvidační zákrok na Dostalíka, který musel odstoupit ze hřiště. Konečný hvizd zněl pro naše frustrované mužstvo jako vysvobození. V tomto zápase nám nebylo dáno vstřelit další branku, i kdyby se hrálo dalších devadesát minut.

Dnes nás domácí díky své bojovnosti do ničeho nepustili. Paralyzovali nás svou agresivní hrou a zaslouženě vyhráli. My jsme alespoň zpočátku hráli technický kombinační fotbal, ale v prostoru, odkud jsme nemohli ohrozit branku. Neumíme s „horaly“, jako jsou Vilémovice, Babice a jim podobné týmy, přidat bojovnosti, agresivity, přímočarosti a jednoduchosti. To Pačlavicím nebylo, není a asi ani nebude nikdy vlastní. Příští sobotu 29. dubna přivítáme na domácím hřišti v 16:00 hodin Podolí.

Broněk Mich