Pačlavice "A" - Podolí 3:5 (1:1)
Pačlavice „A“ – Podolí                    3:5 (1:1)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 19. kolo, 1. B třída skupina A, 29. 4. 2017

Sestava:                                    29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš         10 Bleša Marek          8 Dostalík Petr           3 Knap Petr

9 Špatina Mar.     6 Pučan Zd.    4 Kozák Pat. (87´ Dostalík O.)    7 Vlček D. (78´ Vincenec T.)

11 Grepl Martin         5 Jiříček Josef

Náhradníci: 12 Vincenec Tomáš, 13 Veselý Leoš, 14 Dostalík Ondřej

Branky: Pučan, Špatina, Jiříček

Rozhodčí: hlavní – Štipčák Martin, 1. asistent – Blažek Patrik, 2. asistent – Hulcký Tomáš

Už v prvních dvou minutách zápasu zahrozil soupeř dvěma nebezpečnými brejky. My jsme pak v 6. minutě odpověděli tím nejlepším způsobem. Po faulu na hlavičkujícího Kroupu na hranici velkého vápna zakroutil Pučan standardku přes zeď do sítě a vedli jsme 1:0. Poprvé jsme vystřelili na branku soupeře. Od té chvíle jsme byli lepším mužstvem, přibývaly šance, ale žádnou z nich jsme nedokázali využít. Proto přišel trest. Soupeřův hráč trefil z první odhlavičkovaný míč, na který si Vitoul sice sáhl, ale i tak zapadl k jeho levé tyči a bylo vyrovnáno na 1:1. Pak jsme si vytvořili několik dalších šancí, dokonce se měla pískat penalta za faul na Knapa, ale skóre už se do konce poločasu nezměnilo.

Ve 49. minutě si po střele nešťastně srazil míč do vlastní branky Kroupa a Podolí jsme darovali vedení 2:1. V 61. minutě Špatina z přímého kopu vyrovnal na 2:2 a vzápětí nás ten samý hráč mohl po samostatném průniku poslat do vedení, ale míč šel těsně vedle pravé tyče.  A soupeř nás v 65. minutě znovu vyučoval z produktivity. Z dlouhého křižného nákopu téměř z poloviny hřiště trefil hráč Podolí z úhlu z první přesně mezírku mezi tyčkou a Vitoulovým tělem a prohrávali jsme 2:3. Pak přišly šance na obou stranách, dokonce zazvonila naše tyč a na druhé straně soupeřovo břevno. Hostům se však podařilo v 72. minutě navýšit vedení na 2:4 a po naší zoufalé snaze se zápasem něco udělat, vstřelilo Podolí v 79. minutě pátou branku. Hrozivé skóre už jen korigoval Jiříček na 3:5.

V tomto zápase jsme hráli mnohem lepší fotbal než v Babicích, ale soupeř na nás vyrukoval se stejnou taktikou, s jakou jsme zničili Start Brno. Zodpovědně bránil a trestal nás z rychlých protiútoků. Dlužno poznamenat, že Podolí mělo i notnou dávku štěstí. Příští sobotu 6. května zajíždíme k zápasu se Slovanem Brno. Odjezd autobusu je ve 14:30 hodin.

Broněk Mich