Pačlavice "B" - Kučerov 4:0 (3:0)

Sezona 2016 – 2017                                        Okres Vyškov 3 třída skupina A, 19. kolo 30. 4. 2017

Pačlavice „B“ – Kučerov                                                                                     4:0 (3:0)

Hlavní rozhodčí: Julínek Jakub

Sestava domácí:

31 Dopita Libor

2 Dostalík Ondřej          9 Navrátil Luděk       3 Kocourek Tomáš       6 Vincenec David

16 Kuchtík Jan             5 Veselý Leoš           7 Kapounek Zdeněk          8 Božák Jan

10 Bednář Jiří                11 Bulant Marek

4 Pozdíšek Miroslav, 12 Wehrenberg Lukáš, 13 Navrátil Daniel, 14 Soldán Jiří, 15 Navrátil Marek

Branky domácí: 16´ Vincenec David, 22´, 39´a 47´ Veselý Leoš

Přihrávky: 22´ Soldán Jiří, 39´ Pozdíšek Miroslav, 47´ Dostalík Ondřej

Karty: Žk 40´ Dostalík Ondřej, 89´ Bednář Jiří

Souhrn:

Můžeme konstatovat, že soupeř na domácí tentokrát nestačil a celé utkání se odehrávalo za naší převahy. Rozdíl byl především v kvalitě záložní řady, kde k tradičně dobrému Kapounkovi přišel „na brigádu“ z áčka Leoš Veselý, který se prosazoval nejen střelecky, ale i přihrávkami a patřil k nejlepším mužům na hřišti. Musíme i tentokrát ale litovat, že nejen naši útočníci, ale i krajní záložníci nedovedou využít nabízené šance a jedinou branku čistokrevného béčka střelil opět v obraně hrající David Vincenec.

Nyní k průběhu zápasu. Začal v sedmé minutě udělením Žk hostům za bránění ve hře a již minutu na to šel sám na brankáře Honza Kuchtík, který vyslal slabou střelu pouze do jeho nohou, i když měl možnost přihrát dvěma spoluhráčům před prázdnou branku. V minutě šestnácté se prokličkoval trestným územím David Vincenec a tvrdou střelou zajistil naše vedení 1:0. Po šesti minutách centruje do pokutového území Jirka Soldán, prvou bombu Leoše Veselého stačila domácí obrana ještě zablokovat, ale opakovaný míč našeho střelce již tentokrát našel cestu do brankové sítě, 2:0. Ve 23. minutě dostávají hosté další žlutou kartu za nesportovní chování, domácí pokračují v tlaku, kdy nejprve na centr Pozdíška nedosáhl před brankou Soldán, ale chvíli na to, ve 34. minutě, se po rohovém kopu Pozdíška z hranice pokutového území prosazuje druhou brankou do soupeřovy sítě Leoš Veselý. Následovalo postupně udělení dvou žlutých karet za fauly, jedna soupeři a druhá ve 40´ našemu Ondrovi Dostalíkovi. Poslední dvě šance prvého poločasu zazdil Marek Navrátil, když v prvé vystřelil těsně mimo, a ve druhé mu míč včasným vyběhnutím sebral hostující brankář.

Ve 47. minutě lehká střela Leoše Veselého strážce branky hostů překvapila a dovolila našemu hráči zkompletovat hattrick. Vedeme 4:0. Minutu na to je v šanci Míra Pozdíšek, ale střílí mimo. Teprve až v 55. minutě se osmělují hosté, jejich střela však byla pro Dopitu lahůdkou. V pětašedesáté minutě jsme na hřišti zažili situaci, kterou nechceme vídat. Chvíli po běžném souboji s naším obráncem se hostujícímu útočníkovi zatočila hlava, upadl na trávník, o který se znovu do hlavy udeřil a na chvíli ztratil vědomí. Za pomoci hráčů a zejména našeho Jirky Soldána, který byl u něj první, stabilizoval jej a povolil skus zubů, se podařilo hráče probrat, takže do kabiny odešel za asistence trenéra a další ošetření, sanitku, odmítl.

Konec zápasu přinesl šance Bednáře a Wehrenberga, jejichž jak by řekl Karol Polák, trmu vrmu před brankou, nepřesně zakončil Honza Božák a v 89´dostal za faul Žk náš Jirka Bednář.

V tomto utkání jsme navázali na dobrý výkon z Opatovic, upevnili si pozici ve středu tabulky a nezbývá jen věřit, že podobný fotbal předvedeme i v neděli 7. května 2017, kdy od 16:30 hodin nastupujeme k zápasu v Rychtářově.