Slovan Brno - Pačlavice "A" 1:2 (0:2)

Slovan Brno - Pačlavice "A"       1:2 (0:2)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 20. kolo, 1. B třída skupina A, 6. 5. 2017

Sestava:                                  29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš         8 Dostalík Petr      7 Vlček David     3 Dostalík Ondřej

10 Kapounek Zdeněk

11 Grepl Martin      6 Pučan Zdeněk    4 Kozák Pat.      9 Špatina Marcel (89´ Soldán Jiří)

5 Jiříček Josef (82´ Vincenec T.)

Náhradníci: 12 Vincenec Tomáš, 13 Soldán Jiří

Branky: Kozák, Grepl

Asistence: Špatina, Jiříček

Rozhodčí: hlavní – Procházka Tomáš, 1. asistent – Vařacha Jan, 2. asistent – Haminger Milan

Po půlhodinovém pochoďáku, kdy jsme putovali sídlištěm a dokonce i lesem, konečně svitla naděje, že přicházíme ke správnému hřišti. Dnes v základní sestavě chyběli Bleša, Knap a v poslední době už tradičně Veselý. Do áčka byli po skvělých výkonech v B týmu povoláni Jirka Soldán, Ondra Dostalík a Zdeňa Kapounek.

Už v 5. minutě se měla po faulu na Grepla pískat penalta. V 7. minutě po akci Jiříčka s Greplem zazvonilo po teči obránce břevno. O dvě minuty později se po rohu a hlavičce otřel míč o naše břevno. V tomto úseku zápasu se hrálo více na naší polovině. V 18. minutě si vyměnili na levé straně míč Pučan se Špatinou, po jehož centru otevřel Kozák hlavou skóre – 0:1. Ve 22. minutě byl stažen za ruku Špatina. Tento zákrok na žlutou se ale sudí neobtěžoval ani odpískat. O chvíli později stoper domácích podklouzl a Jiříček s Greplem postupovali sami na gólmana. Grepl tak pohodlně zvyšoval do prázdné branky na 0:2.

Ve druhé půli jsme dopředu v podstatě nic nepředvedli a většinou se naše herní činnost zužovala jen na bránění slibného náskoku. Místy jsme se dostávali do hluboké defenzivy. Vinou špatné produktivity stihli domácí deset minut před koncem zápasu pouze snížit na 1:2 tečovanou střelou z trestného kopu, nařízeného asi 25 metrů od naší branky. Za zmínku stojí ještě střídání v 89. minutě, kdy Soldy nahradil Mária a stal se tak na zbytek hrací doby kapitánem mužstva.

Tentokrát jsme hráli docela holomajznu, a přesto jsme vyhráli. Fotbal fakt nemá logiku. Pozitivem je, že slušných 90 minut odehrál na beku Ondra Dostalík. Také jsem se podíval na ročníky narození hráčů soupeře. V základu měli devět borců pod třicet let. My díky Ondrovi čtyři.   Příští sobotu 13. května přivítáme na domácím hřišti v 16 hodin Soběšice.

Broněk Mich