Rychtářov - Pačlavice "B" 5:1 (2:0)

Sezona 2016 – 2017                                                   Okres Vyškov 3. třída skupina A

20. kolo 7. 5. 2017

Rychtářov – Pačlavice „B“                                                                     5:1 (2:0)

Hlavní rozhodčí: Kratochvíl Milan

Sestava hosté:

29 Vitoul Miroslav

2 Dostalík Ondřej           9 Navrátil Luděk           3 Kocourek Tomáš          6 Vincenec David

16 Kuchtík Jan        7 Kapounek Zdeněk          5 Veselý Leoš                        8 Božák Jan

4 Kyas Kamil                   11 Bulant Marek

10 Bednář Jiří, 12 Pozdíšek Miroslav, 13 Navrátil Daniel, 14 Soldán Jiří

Branky hosté: Božák Jan 71´

Přihrávky: 0

Karty: 0

Souhrn:

Tentokrát nezbývá říct nic jiného, než že se za odvedený výkon musíme stydět. V prvém poločase se ještě místy hrál fotbal, ve kterém jsme si vypracovali nějaké příležitosti, ale v poločase druhém jsme naprosto propadli a námi dosažená branka spadá do kapitoly náhod. V utkání jsme se nedovedli vyrovnat s nakopávanými míči domácích a jejich agresivitou, kterou na vlastních nohách poznali zejména Kamil Kyas a Míra Pozdíšek. Toto konstatování však nemůže být omluvou, neumíme proměňovat šance, někteří hráči nepřichází na hřiště bojovat a je pro ně lepší, než utrpět nějakou tu ránu se takovému souboji raději vyhnout.

Již ve čtvrté minutě poznal Kamil Kyas, jak bolí agresivně pojatý souboj a faul, který rozhodčí neodpískal. Dvě minuty na to po trestném kopu neuhlídala naše dvojice stoperů domácího útočníka, který hlavou dostal Rychtářov do vedení 1:0. Mezi dvanáctou a třicátou šestou minutou přišly chvíle Pačlavic, když centr Kuchtíka z prvé stravy hlavičkoval před brankou stojící Honza Božák mimo a po deseti minutách přišly dvě slepené šance Jirky Soldána, tu první zachránil včasným pádem pod nohy domácí brankář a v té druhé, ta se prostě musí prodat, nastřelil Soldy pouze brankářovu pravou nohu. Poslední příležitost jsme promarnili nepřesnou střelou Míry Pozdíška, ke kterému proletěl míč po zahraném přímém kopu, spíše než jeho rány můžeme ale litovat nedorozumění mezi Kyasem a Kuchtíkem, kteří byli při této příležitosti v dalece lepším postavení. Pravidlo nedáš – dostaneš se potvrdilo ve 44´, přetažený centr na zadní tyč naše obrana opět nepohlídala a domácí přišli k dalšímu lacinému gólu, 2:0.

Ve druhém poločase to byla už jen režie domácích. Nejprve těsně po jeho zahájení vychytal Vitoul  bravurně tvrdou střelu z jedenácti metrů, ale v 53´ se naše obrana jen dívá na před naším brankářem o samotě stojícího hráče který pohodlně dává na 3:0 a o patnáct minut na to již po třetí hlavou přes naše stopery zvyšují domácí na 4:0. Černou chvilku si deset minut před koncem vybral i Vitoul, který nechytil vysoký míč směřující před naši branku, čtvrtá hlavička útočníka znamená pátý gól domácích.

V jednasedmdesáté minutě snížily Pačlavice brankou z trestného kopu Honzy Božáka, jehož míč od postranní čáry proletěl celým pokutovým územím a skončil odrazem od zadní tyče v síti. Stav 4:1.

Jak jsem již uvedl, utkání, které skončilo výsledkem 5:1, si nemůžeme dát za rámeček, mrzí to zejména po dvou podařených předchozích zápasech a o nápravu tak budeme usilovat v neděli 14. května od 16:00 hodin, kdy se utkáme na domácím hřišti s rivalem s mužstvem Moravských Málkovic.