Pačlavice "B" - M. Málkovice 2:4 (1:1)

Sezona 2016 – 2017                                    Okres Vyškov 3. třída skupina A

21. kolo 14. 5. 2017

Pačlavice „B“ – Moravské Málkovice                                                    2:4 (1:1)

Hlavní rozhodčí: Burian Miroslav

Sestava domácí:

23 Knap Petr

2 Dostalík Ondřej     9 Navrátil Luděk     3 Kocourek Tomáš             6 Vincenec David

16 Kuchtík Jan           5 Veselý Leoš          7 Kapounek Zdeněk              8 Božák Jan

11 Bulant Marek                  4 Grepl Martin

10 Bednář Jiří, 12 Pozdíšek Miroslav, 13 Navrátil Daniel, 4 Wehrenberg Lukáš, 15 Soldán Jiří

Branky domácí: Veselý Leoš 6´a 86´ z pokutových kopů

Přihrávky: 0

Karty pro domácí: 0

Souhrn:

Další utkání podle již tradičních not B mužstva Pačlavic. Po většinu utkání převaha, počet čistých brankových šancí na naší straně osm, branek ze hry nula, gólové šance soupeře pět, vstřelených branek čtyři. Mimo brankovou impotenci opakujeme stále stejné chyby v obraně, zbytečné ztráty míče při jeho vyvážení z vlastní poloviny hřiště a při rohovém kopu neumíme obsadit hráče, takže to, co již jinde dávno neplatí, že roh je polovinou gólu, má u nás výsledek 5:3, tedy z pěti rohů inkasujeme tři branky. K výčtu chyb musím přidat ještě to, co opakuji již po několikáté, že z některých hráčů nám nevyrostli bojovníci do nepohody, ale manekýni.

K vývoji utkání. Druhá minuta, centr Bulanta na Grepla, ten střílí pouze do nohy brankáře, pátá minuta centr Grepla neproměnil sám před brankářem stojící Božák a v šesté minutě po zahrání rukou proměňuje pokutový kop v naše vedení 1:0 Leoš Veselý. Pokračujeme v tlaku, centr Grepla hlavičkuje pouze do brankáře Božák a na další dorážku již nestačil. Pak přichází to, o čem píši v horní části článku. Rohový kop hostů, míč poskakuje v našem trestném území a slabou ránu směrem na branku si do vlastní sítě sráží Honza Božák. Stav utkání 1:1. V devatenácté minutě se v pokutovém území uvolňuje Grepl, jeho lobovaný míč ale nedokázal žádný z našich tří hráčů dotlačit do branky. Poslední šancí prvého poločasu byl průnik Martina Grepla, který ale nestačil na krátkou vzdálenost obhodit brankáře.

Ve druhém poločase se jako prvý osmělil náš Leoš Veselý, jehož ránu k tyči odvrátil brankář na rohový kop a pak se do akce dostal střídající Dan Navrátil, jemuž bylo ve střele zabráněno pádem pod nohy. V dalším čase již úřadovali jen hosté a rozhodčí. Nejprve v 74´nereagoval na centrovaný míč do našeho pokutového území Ondra Dostalík a volný útočník pohodlně zvyšuje na 1:2. Minutu poté pustil rozhodčí jasný faul na Veselého (zezadu přes nohy, zákrok na kartu) a Málkovice z přečíslení zvyšují na 1:3. Další okopávačku na naše nejlepší hráče Grepla a Veselého již konečně ocenil arbitr žlutou kartou, za to v 84´ velkoryse přehlédl ruku hostů v jejich pokutovém území a do píšťalky foukl až dvě minuty na to, po další ruce, která se již nedala přehlédnout. Z nařízené penalty snižuje Leoš Veselý na 2:3, vzápětí na to je hrubě faulován, ale udělena byla pouze žlutá karta. Pačlavice vsadily vše na útok, hosté se dostali do příležitosti v 88´, střela však skončila mimo, ale v 89´ po ztrátě míče Kuchtíkem se prosadili a zvyšují na 2:4.

V dalším kole 21. 5. má naše béčko volno a k dalšímu utkání nastoupí až 28. 5. 2017, kdy od 16:00 hodin hostí na vlastním hřišti soupeře z Lysovic.