Lipovec - Pačlavice "A" 4:3 (1:1)
Lipovec – Pačlavice „A“                             4:3 (1:1)

Sezona 2016 – 2017, jaro – 22. kolo, 1. B třída skupina A, 21. 5. 2017

Sestava:                                  29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš         8 Dostalík Petr     7 Vlček David      10 Knap Petr

3 Bleša Marek

11 Grepl Martin      6 Pučan Zdeněk    4 Kozák Pat.      9 Špatina Marcel

5 Jiříček Josef

Náhradníci: 12 Veselý Leoš, 13 Kapounek Zdeněk, 14 Dostalík Ondřej

Branky: Špatina, Knap, Jiříček

Asistence: Kozák, Špatina, Grepl

Rozhodčí: hlavní – Holešovský Jakub, 1. asistent – Kubec Radek, 2. asistent – Ježek Michal

Hned v úvodu utkání bychom šli sami na bránu, kdyby Patrika Kozáka soupeř nezastavil faulem za žlutou kartu. Domácí pak zahrozili rychlou rozehrou standardky, ale Mira Vitoul střelu vytěsnil nohou na roh. Asi nejhezčí akci poločasu začal Peťa Dostalík kolmičkou z pozice stopera na Kozáka, který dával po zemi na zadní tyč, kde Mário usměrňoval téměř do prázdné na 0:1. Ve 23. minutě poslal Puči kolmičku na Grepla, ale gólman skvěle vyběhl. V době, kdy jsme měli více ze hry a Mário dokonce nastřelil břevno, pískl rozhodčí Lipovci penaltu za ruku a domácí vyrovnali na 1:1. Gól mrzí o to víc, že Mira Vitoul směr střely vystihl, ale nepodařilo se mu míč vytěsnit mimo tyče. Po slušném herním projevu v prvním poločase jsme byli plni nadějí na úspěch v tomto duelu.

Jenže hned na začátku druhé půle se domácí po standardce ujali hlavou vedení 2:1. Na druhé straně přestřelil v dobré pozici po centru Pučiho Martin Grepl. A domácí znovu trestali. Po centru z levé strany zvyšoval hlavou sám a nikým nekrytý hráč na 3:1. Asi po pěti minutách jsme se dostali znovu do zápasu kontaktním gólem, když po rohu snižoval hlavou Knap na 3:2. Od té chvíle jsme se ve snaze vyrovnat tlačili dopředu        a soupeř kontroval brejky do otevřené obrany. Bohužel jsme v 82. minutě opět nezvládli standardku a Lipovec po rohu zvýšil vedení na 4:2. I přesto jsme nadále dobývali branku domácích, občas to připomínalo hokejový zámek, ale soupeř naopak využil každou příležitost k protiútoku. Šance se střídaly na obou stranách. Nakonec se nám podařilo snížit Jiříčkem po přihrávce Grepla na 4:3. Víc jsme už i přes zoufalý závěrečný nápor nestihli.

Byly to zbytečně ztracené body. Pokud dáme na hřišti soupeře tři góly, tak i přesto, že nevyužijeme další tutovky, bychom měli vyhrát. Ve středu 24. května se odehraje v 18 hodin na domácím hřišti odložený zápas proti Soběšicím.

Broněk Mich