Pačlavice "A" - Soběšice 4:2 (1:1)
Pačlavice „A“ – Soběšice                 4:2 (1:1)

Sezona 2016 – 2017, podzim – 21. kolo - dohrávka, 1. B třída skupina A, 24. 5. 2017

Sestava:                                        29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš               3 Bleša Marek  7 Vlček David        10 Knap Petr

8  Kapounek Zdeněk

11 Grepl Martin      6 Pučan Zdeněk    4 Veselý Leoš     9 Špatina Marcel  (Vincenec Tomáš)

5 Jiříček Josef (Dostalík Ondřej)

Náhradníci: 12 Vincenec Tomáš, 13 Dostalík Ondřej, 14 Dostalík Petr

Branky: vlastní (střílel Grepl), Pučan, Jiříček 2x

Asistence: Špatina, Grepl 2x

Rozhodčí: hlavní – Malík Petr, 1. asistent – Horváth Antonín, 2. asistent – Kolář Jaroslav

Hned ve druhé minutě po uličce Jiříčka střílel Grepl v gólové šanci mimo. Měli jsme více ze hry a soupeř se pokoušel jen o protiútoky. V 15. minutě se v gólové pozici objevil Jiříček, ale jeho zblokovaná střela skončila rohem. Ve 28. minutě vyslal Grepl střílený centr po zemi, který si obránce srazil do branky, a vedli jsme 1:0. Další gólovku spálil Špatina, když jeho střela z úhlu skončila opět těsně mimo. Poté Máriův centr usměrňoval do vlastní branky stoper, ale gólman byl na místě. Hosté byli vůbec střelecky nebezpečnější i pro vlastního gólmana než naši. Ve 37. minutě se hostům podařilo z brejku vyrovnat na 1:1. Pět minut před koncem poločasu vyzkoušel po rohu hlavou gólmanovu pozornost Pučan. Místo toho, abychom vedli 3:0, tak to bylo po první půli nerozhodně.

V 52. minutě jsme se po centru Grepla a hlavičce Pučana ujali vedení 2:1. V 68. minutě vybíhal Vitoul na nakopnutý míč do vápna, ale hostujícímu útočníkovi se našeho gólmana podařilo přehlavičkovat a bylo srovnáno na 2:2. Naštěstí minutu na to natáhl ke střele Mário a z dorážky upravil stav utkání na 3:2 Jiříček. V 73. minutě zakroutil Špatina další svou svižnou střelu na zadní tyč, ale gólmanovi se podařilo vytáhnout míč na roh. Sám proti gólmanovi se objevil v 75. minutě po přihrávce Jiříčka Grepl, jenže brankář včasným vyběhnutím akci zmařil. O pět minut později se po samostatné akci ve velkém vápně dostal tváří v tvář gólmanovi Veselý, leč tutovku také neproměnil. Vzápětí Veselý uvolnil kolmičkou Pučana, kterého gólman rovněž vychytal. Pojistka výsledku a také úleva přišla v 83. minutě. Grepl vyvezl míč, dlouhým křižným pasem našel Jiříčka, který upravil na konečných 4:2.

Tomuto soupeři jsme mohli naložit minimálně o tři i čtyři branky více. Ale v dané situaci, kdy obrana není zrovna v dobré kondici, jsou tři body super. Také si myslím, že s ohledem na počet obdržených branek je hra s defenzivním štítem, tak jak to předvedl nestárnoucí Zdeňa Kapounek, nutností, ať už se to někomu líbí nebo ne. Dalším soupeřem A mužstva bude v sobotu 27. května Jedovnice. Zápas začíná v 16 hodin na domácím hřišti.