Pačlavice "A" - Jedovnice 5:1 (2:0)
Pačlavice „A“ – Jedovnice                          5:1 (2:0)

Sezona 2016 – 2017, jaro – 23. kolo, 1. B třída skupina A, 27. 5. 2017

Sestava:                                              29 Vitoul Miroslav

10 Knap Petr                 8 Dostalík Petr            3 Bleša Marek            7 Vlček David

2 Vincenec Tomáš (77´ Dostalík O.) 6 Pučan Zdeněk  4 Kozák Patrik  9 Špatina Marcel (70´ Božák)

11 Grepl Martin             5 Jiříček Josef

Náhradníci: 12 Dostalík Ondřej, 13 Božák Jan, 14 Vincenec David

Branky: Kozák, Dostalík P., Špatina, Jiříček, Pučan

Asistence: Špatina, Kozák, Pučan, Dostalík P.

Rozhodčí: hlavní – Barašová Veronika, 1. asistent – Chabiča František, 2. asistent – Vašík Michael

Zhruba prvních dvacet minut měli více ze hry hosté, ale největší šanci jsme v této fázi zápasu měli my, to když dělovku Grepla z úhlu zastavila tyč. Kolem pětadvacáté minuty jsme začali přebírat otěže zápasu a také jsme šli do vedení 1:0. Špatinův roh uklidil do branky Kozák. Pak jsme měli další tři příležitosti, ale proměnili jsme až tu ve 45. minutě. To se ve vápně nejlépe zorientoval Petr Dostalík a nekompromisně zvýšil na 2:0.

Ani ve druhé půli nebyli naši soupeři moc nebezpeční. Šance jsme si vytvářeli především my. Po několika tutovkách zvýšil v 55. minutě na 3:0 ze standardky Špatina. V 65. minutě zakončil pohlednou kombinační akci Jiříček a vedli jsme už 4:0. V 73. minutě se hostům podařilo z trestného kopu snížit na 4:1 a před koncem zápasu Jedovnice dvakrát vychytal Mira Vitoul. Poslední změnu skóre jsme tedy iniciovali my. Po rohu upravil na konečných 5:1 Pučan.

Tentokrát to nebyly ty Jedovnice, jak je známe. Z jejich strany jsme očekávali mnohem lepší výkon. V našem týmu stojí za zmínku zlepšená hra obrany, agilní byl ve předu Grepl a dobrý zápas odehrál i Tom Vincenec, který při absenci Kroupy nastoupil do základu. V sobotu 3. června zajíždí „áčko“ do Rudic. Odjezd je ve 14:45 hodin.

Broněk Mich