Pačlavice "B" - Lysovice 1:4 (0:3)

Sezona 2016 – 2017                                                         Okres Vyškov 3. třída skupina A

23. kolo 28. 5. 2017

 

Pačlavice „B“ – Lysovice                                                                           1:4 (0:3)

Hlavní rozhodčí: Stuchlík Vladislav


Sestava domácí:                                 31 Dopita Libor

   2 Dostalík Ondřej           9 Navrátil Luděk            3 Kocourek Tomáš            6 Vincenec David

 12 Pozdíšek Miroslav          7 Kapounek Zdeněk             5 Veselý Leoš               8 Božák Jan

                                         4 Knap Petr                13 Navrátil Daniel

10 Bednář Jiří, 11 Hanák František, 14 Wehrenberg Lukáš, 15 Soldán Jiří

 

Branky domácí: 83´ Knap Petr

Přihrávky: 83´ Navrátil Daniel

Karty domácí: 59´ Žk Pozdíšek Miroslav

 

Souhrn:

Mimo úplného začátku utkání nás Lysovice přehrávaly a těžily z chyb, které naše obrana v každém zápase opakuje a soupeři tak umožní získat pohodlný náskok. O naší produktivitě v prvém poločasu svědčí i poměr střel, na branku soupeře 0, mimo 4. Ve druhém poločase byla hra daleko vyrovnanější, hosté postupně odpadali nejen pod vidinou dostatečného skóre, ale i fyzicky.

Již ve druhé minutě jsme nedovedli využít dvě po sobě jdoucí brankové příležitosti, když míč vždy poskakoval před brankovou čarou, nikdo z našich hráčů jej však nedokázal dorazit do sítě. Poprvé hosté zahrozili v páté minutě, Dopita stačil vychytat jejich samostatný únik, ale v sedmé minutě po rohovém kopu na zadní tyč nedoskočili Kocourek ani Dostalík na centrovaný míč a sám stojící hráč pohodlně zajišťuje soupeři vedení 0:1. A bylo ještě hůř. V deváté minutě Libor Dopita stačil ještě odvrátit další čistou brankovou šanci, ale ve dvacáté minutě po hrubé chybě středu obrany na naší polovině hřiště, kde si vzájemně překáželi Vincenec, Kocourek a Navrátil, se hosté dostali k volnému míči a navýšili vedení na 0:2. Za zmínku stojí, že v této situaci bránilo pět našich obránců dva útočníky soupeře. Dokonáno bylo ve třicáté minutě, na rozehraný signál po přímém kopu nestačila naše obrana reagovat a prohráváme 0:3. Ve třicáté čtvrté minutě jsme stačili v obraně vyprodukovat další hrubku, ještěže máme v brance Dopitu.

Ve druhém poločase se obraz hry naprosto změnil. Začalo to kombinací Veselého na Pozdíška, který uvolnil do uličky Dana Navrátila a ten tvrdou ranou trefil brankáře, pokračovalo žlutou kartou za likvidační faul na našeho Kapounka, pro kterého zápas skončil, a čtvrthodinka vyvrcholila v šedesáté čtvrté minutě, kdy po rohovém kopu hlavička Soldána trefila břevno. I v dalším čase se naše mužstvo dostávalo do šancí nejprve po centru Honzy Božáka trefil Bednář halfvolejem boční síť, potom z dobré pozice střílel těsně mimo Petr Knap a v osmdesáté třetí minutě zužitkoval tentýž hráč přesný pas Dana Navrátila ke vstřelení branky na 1:3. Ve zbývající době již hrály Pačlavice vabank, nejprve měly blízko k brance tři minuty po dosaženém gólu, když do přihrávky Soldána na Knapa před prázdnou branku vložil na poslední chvíli konečky prstů hostující brankář, ale v závěru se prosadil hostující střední útočník, který přetlačil na středovém kruhu našeho Ondru Dostalíka a uzavřel skóre utkání na 1:4.

Škoda nevyrovnaného výkonu v zápase. Věřme, že další utkání tentokrát na hřišti soupeře ve Chválkovicích v sobotu 3. června 2017 od 16:30 hodin skončí pro naše mužstvo lepším výsledkem.

 

Bocian