Rudice – Pačlavice „A“                               1:4 (1:2)

Sezona 2016 – 2017, jaro – 24. kolo, 1. B třída skupina A, 3. 6. 2017

Sestava:                                           29 Vitoul Miroslav

10 Knap Petr              8 Dostalík Petr            3 Bleša Marek            7 Vlček David

2 Vincenec Tomáš (77´ Kroupa T.)    6 Pučan Zdeněk        4 Kozák Patrik       9 Špatina Marcel

11 Grepl Martin          5 Jiříček Josef

Náhradníci: 12 Kroupa

Branky: Grepl 3x, Pučan

Asistence: Jiříček, Pučan, Bleša

Rozhodčí: hlavní – Šebela Marek, 1. asistent – Rodinger Hynek, 2. asistent – Mrázek Marek

Jelikož se jednalo o duel s předposledním mužstvem tabulky, očekával jsem, jak je naším dobrým zvykem při zápasech tohoto typu, komplikace. Sice jsme Rudice herně přehrávali, ale zatím co my v úvodu ani jednou nevystřelili, domácí měli po chybách naší obrany dvě gólovky. Navíc si hned při prvním sprintu natáhl Grepl zadní stehenní sval a zbytek zápasu dohrával se sebezapřením. Až v 9. minutě jsme předvedli oku lahodící přímočarou akci po ose Grepl – Pučan – Špatina, kterou zastavil hvizd sudího pro ofsaid. Pak další dvě tutovky neproměnili Grepl a Pučan. Až v 19. minutě vyslal Vincenec Grepla, který po kombinaci s Jiříčkem ve velkém vápně otevřel skóre zápasu (0:1). O minutu později neproměnil Grepl další gólovku, ale ve 26. minutě se z penalty po faulu na Pučana nemýlil a vedli jsme 0:2. Ve 28. minutě cpal Grepl z úhlu míč na zadní tyč, ale gólman jej vytěsnil mimo tyče špičkou kopačky. A přišly zmiňované komplikace. Ve 30. minutě jsme školácky nechali domácí snížit po rohu hlavou na 1:2.

Ve 47. minutě mohli Rudice z pokutového kopu za ruku vyrovnat, ale exekutor mířil vedle. Navíc Vitoul směr střely vystihl a penaltu by stejně chytil. V 58. minutě spálil další příležitost Grepl. Pak mě chvíli bolely oči. Předváděli jsme fotbal á la pařezová liga. Když už jsme i byli ve vápně soupeře, tak přišly snad tisíce přihrávek, ale ani jedna pořádná střela. Naopak v našem pokutovém území jsme předváděli obrovské zmatky, že mi to přišlo, jako bychom nabádali soupeře, aby vyrovnal. Probuzení z letargie přišlo v 75. minutě. Centr Grepla prošel celým vápnem, ale Špatina ve stoprocentní šanci mířil nad branku. O chvíli později po uličce Pučana obešel Grepl gólmana a zvýšil na 1:3. Domácím viditelně došly síly. V 89. minutě po faulu na střídajícího Kroupu dopravil po centru Bleši pohodlně míč do sítě Pučan (1:4).

Dnes jsme mohli soupeři v pohodě uštědřit „desítku“, ale opět se projevila naše slabina, kterou je proměňování šancí. V sobotu 10. června se „áčko“ utká doma v 16 hodin s Čebínem.