FKD "B" - Pačlavice "B" 5:1 (3:0)

Sezona 2016 – 2017                                                 Okres Vyškov 3. třída skupina A

26. kolo 17. 6. 2017

 

FKD „ B “ – Pačlavice „B“                                                                   5:1 (3:0)

Hlavní rozhodčí: Pindeš Miroslav


Sestava hosté:                                                   

                                               1 Dopita Libor

   6 Vincenec David       2 Dostalík Ondřej       4 Kyas Kamil         15 Hanák František

 12 Pozdíšek Miroslav         3 Keršner Vladimír        5 Veselý Leoš           8 Božák Jan

                           11 Bulant Marek                10 Bednář Jiří

 

7 Soldán Jiří, 9 Wehrenberg Lukáš, 14 Vajda Radek

 

Branky hosté: 68´ Veselý Leoš

Přihrávky (asistence): 68´ Kyas Kamil

Karty: 79´ ŽK Hanák František

 

Souhrn:

I když jsme začali dobře, domácí nás po celý první poločas jednoznačně přehrávali a vypracovali si tomu odpovídající vedení.

Ve 2´ se po centru Božáka ocitnul sám před brankou Jirka Bednář, míč ale netrefil a následná střela Pozdíška z těžké pozice mezi tyče nedoputovala. Ve 13´ se na levé straně naší obrany otevřel prostor, následovala přesná přihrávka a prohráváme 1:0. V 15´nás zachránil Dopita perfektním zákrokem na centrovaný míč, jinak na domácího útočníka zírala prázdná branka. V 19´ jsme kopali trestný kop, po kterém střela Veselého, na kterou domácí gólman vůbec nereagoval, skončila těsně mimo jeho branky. Tím byl střelecký prach našeho mužstva vyčerpán a dál se prosazovaly jen Drnovice. Nejprve ve 25´ po rohovém kopu zahraném na krátko (Jirka Soldán se mohl ukřičet, ať tam naši hráči jdou, ale reagoval jen Honza Božák, a tak to také dopadlo), dva hráči jej pohodlně přehráli, následoval míč na zadní tyč, hlavička a vedení 2:0. Těsně před koncem poločasu se ve 42´ domácí prosadili po rohovém kopu, když nehlídaný hráč předskočil před Dopitu a hlavou uzavřel skóre poločasu na 3:0.

Druhý poločas byl herně vyrovnanější, FKD ubralo plyn a až do šedesáté minuty se toho na hřišti moc nedělo. V 63´po faulu na Kyase nařídil rozhodčí pokutový kop, který Leoš Veselý proměnil nadvakrát, prvou střelu mu brankář vyrazil, ale na dorážku již nedosáhl. Snižujeme na 3:1. Tím pádem začínáme mít obavy, že tu můžeme něco uhrát a následuje série chyb. V 72´ se při bránění volně nakopnutého míče nedohodli Ondra Dostalík s Honzou Božákem a otevřeli uprostřed obrany náměstí, které však soupeř nevyužil, ale za to nepřesnou přihrávku Davida Vincence, kterou nabil na nohu domácího útočníka již ano. Stav 4:1 není ale konečný, v 78´ po pěkné výměně míče mezi hráči v našem pokutovém území zvyšují Drnovice na 5:1 a my jen hleděli, co ti pánové s míčem dovedou. Celý zápas pak končí udělením ŽK po jedné na každé straně za faul, od nás ji uviděl v 79´ Franta Hanák.

Tímto utkáním skončila našemu B mužstvu soutěž 3. třídy skupiny A okresu Vyškov ročníku 2016/2017, ve které jsme se umístili na 7. místě tabulky ze 13. účastníků, získali jsme z 24 odehraných zápasů 31 bodů za 9 vítězství, 4 remízy a 11 proher s celkovým skóre 45:58. Mezi střelci mužstva má primát Leoš Veselý s 8 brankami následován hráči Markem Bulantem a Martinem Jiříčkem s 5 brankami. Nejlépe přihrávajícím hráčem byl Martin Grepl 7 přihrávek, Martin Jiříček 6 přihrávek a nestárnoucí Jirka Soldán se čtyřmi přihrávkami. Celková statistika bude po jejím zpracování přístupna na webových stránkách klubu.

Hráči, vedení i moje maličkost děkují všem našim příznivcům za podporu a v čase, když se nedařilo i za trpělivost a těší se s nimi na shledání v ročníku 2017/2018.

 

Bocian