Rozhovor s novým trenérem "A" mužstva Tondou Navrátilem

Rozhovor: Antonín Navrátil hl. trenér „A“ mužstva

Letní příprava tímto zápasem končí. Jak hodnotíš dosavadní dril?

Po převzetí A mužstva jsme se s Leošem zaměřili na posílení kádru. Přípravu jsme začali 12. července, odehráli jsme 3 přípravná utkání. Zápasy hodnotím pozitivně, i když se zase ukázalo, že mužstva ze stejné soutěže na Prostějovsku mají nižší úroveň, tudíž nás tolik neprověří. Důležité ovšem je, že se nikdo z kluků nezranil a že panuje dobrá nálada v mužstvu.

Kolik hráčů se zapojilo do přípravy a na čem se konkrétně zaměřuješ během tréninku?

Do přípravy se zapojilo celkem 20 hráčů. 15 hráčů A mužstva a 5 hráčů z B mužstva. K trénování přistupují kluci velmi dobře a to i kluci z B, za což jim děkuji a doufám, že to bude pokračovat. Trénink zaměřuji hlavně na práci s míčem v pohybu a do kombinace. Snažím se hráčům tvořit trénink jak fyzický tak i herní. Změnil se herní styl a zkoušíme nové rozestavení. Chceme být ofenzivnější, aby se našim věrným fanouškům fotbal líbil.

Letos můžou diváci vidět tři nové akvizice. Přibliž nám, jak příchod nových posil probíhal a jak jsi s jednotlivými jmény spokojený?

Jak říkáš, do mužstva jsme přivedli 3 nové hráče, aby se utvořila v mužstvu zdravá konkurence. Přišli 2 záložníci Tomáš Sádlík z Bohdalic a Jirka Stříž ze Švábenic. A 1 útočník Lukáš Obruča z Vyškova. V přípravě se všichni hráči jeví velmi dobře a doufám, že se jim v Pačlavicích bude líbit. Tomáš je výborný do defenzivy, tvrdý, důrazný a výborně fyzicky zdatný. Jirka je technický hráč a jeho úkolem je především tvořit hru a rozdávat míče. Lukáš to je útočník s dobrým výběrem místa, technický a s dobrým zakončením. 10 branek v přípravě ze 3 zápasů to jen potvrzuje. Věřím, že mu to tam bude padat i v mistrovských utkáních.

Jaký to je pocit trénovat 15 téměř na chlup stejně dobrých hráčů?

Pocit je to výborný, že má trenér z čeho brát, ale zase i starosti, kdo bude hrát a koho posadit na lavičku náhradníků. Věřím ale, že mezi klukama bude zdravá konkurence u všech hráčů a doufám, že rozhodnutí, které vždy nebude jednoduché, koho postavím, nechají na mě. Všichni kluci mají kvalitu a každý svou šanci dostane. V mužstvu vládne kamarádská atmosféra a doufám, že to tak i zůstane.

Minulý týden jsme se premiérově utkali ve 2. předkole Krajského poháru FAČR, kde jsme se potkali s Dražovicemi hrajícími I. A třídu. Vidíš to jako dobré zpestření letní přípravy? Přeci jenom pohár se už počítá téměř jako mistrovské utkání.

Zpestření to určitě je, jelikož pohár bere vždy soupeř více prestižně než přátelské utkání. Myslím, že diváci viděli krásný zápas s naší dobrou hrou a zaslouženým vítězstvím. Kluci odvedli výkon, za který je musím pochválit.

Jsi spokojený s herním projevem, s jakým se mužstvo dosud představuje?

Jak jsem již řekl, mužstvo si zvyká na nové rozestavení a styl hry. S Dražovicemi byl minimálně poločas podle mých představ s nasazením a výborným napadáním soupeře, podmíněný také dobrou hrou obranných řad. Stále je na čem pracovat, ale kluci makají a jejich přístup se mi líbí.

Dnes nás čeká velmi silný soupeř hrající špičku krajského přeboru. Klub s velkou historií. V minulosti hrála Bystrc dokonce druhou ligu. Co od kluků v tomto zápase očekáváš?

Tohle utkání by mělo být krásným vyvrcholením přípravy, kterou jsme absolvovali. Jak jsi řekl, klub, který už je opravdu na velmi dobré úrovni. Co očekávám od kluků? Nasazení, bojovnost a výkon, za který se nebudeme muset stydět. Né, chci, aby si zápas kluci užili i s našimi fanoušky, kterým děkuji za stálou podporu.

Tvůj dnešní tip?

Výsledek netipuji, ale myslím, že jim dáme, co se do nich vleze (a když né v zápase, tak si s klukama dáme po zápase).