FKD "B" - Pačlavice "B" 4:2 (2:1)

Sezona 2017 – 2018                                                     Okres Vyškov 3. třída skupina A

2. kolo 12. 8. 2017

FKD „B“ – Pačlavice „B“                                                                            4:2 (2:1)

Hlavní rozhodčí: Machala Karel

Sestava hosté:

20 Šesták Kamil

2 Dostalík Ondřej          4 Hádlík Lukáš                 14  Kyas Kamil                 3 Kocourek Tomáš

6 Vincenec David             7 Kapounek Zdeněk            8 Božák Jan                   13 Navrátil Daniel

10 Zbořil Miloš                     9 Navrátil Luděk

5 Keršner Vladimír, 11 Soldán Jiří, 12 Wehrenberg Lukáš

Branky hosté: 45´+2´ Navrátil Daniel, 85´Zbořil Miloš

Přihrávky: 45´+2´ Kocourek Tomáš, Soldán Jiří, 85´Božák Jan

Žlutá karta: 45´ Hádlík Lukáš, 58´ Navrátil Daniel, 76´ Kocourek Tomáš, 82´ Vincenec David

Souhrn:

Brance domácích již z druhé minuty předcházel špatný odkop Dana Navrátila, náš následný faul a přesně provedený trestný kop z hranice pokutového území, 1:0. V další části poločasu jsme byli favoritům více jak vyrovnaným soupeřem, v sedmé minutě střela Luďka Navrátila z hranice šestnáctky nad a doposud největší naše šance přišla ve třicáté minutě, kdy umístěnou ránu Kapounka vyráží domácí brankář jen s velikými potížemi a následnou dorážku Davida Vincence zablokoval bránící hráč. Ve 34´ jsme od soupeře dostali lekci v efektivnosti, dvě přihrávky na jeden dotek končí hokejovým blafákem brankáři a stav je 2:0. Ve 45´ dostává žlutou kartu Lukáš Hádlík za držení protihráče, byla to záchranná brzda, jinak byli domácí opět sami před naším Šestákem. Ve druhé minutě prodloužení centruje Tomáš Kocourek dlouhý míč na zadní lajně stojícímu Jirkovi Soldánovi, ten z prvého dotyku vrací zpět před branku, odkud Dan Navrátil skluzem snižuje na 1:2.

Začátek druhého poločasu přinesl hned dvě velmi dobré šance. V té první trefují domácí lobovanou střelou břevno naší branky, a v té druhé se ocitá sám před brankářem Luděk Navrátil, volí ránu, která trefuje jeho nohy, zatímco před brankou má dva volné spoluhráče. V 58´dostává ŽK Dan Navrátil za zakopnutý míč a minutu nato likviduje Kamil Šesták brankovou šanci FKD. V této části zápasu tlak Drnovic sílí, v šedesáté čtvrté minutě vyhlavičkoval Ondra Dostalík míč z prázdné branky, za další dvě minuty po sérii rohových kopů přichází centr přes celé pokutové území rovnou na nohu nabíhajícího útočníka a domácí vedou 3:1. V 74´se žlutilo u domácích za faul na Kapounka a následně dostal v 76´ ŽK náš Tomáš Kocourek také za faul. V osmdesáté druhé minutě naše špatná přihrávka ve středu hřiště uvolnila domácím prostor a dokonala tak ne právě povedenou půlhodinku v tomto zápase, zvyšuje se na 4:1 a ŽK dostává David Vincenec za kritiku rozhodčího. Závěr ale patřil hostům. V 85´ trestný kop Honzy Božáka trefuje tyč, odražený míč vrací do branky naše nová posila Miloš Zbořil a upravuje stav na 4:2. Poslední k zaznamenání v tomto zápase je ŽK pro Drnovice za faul na Dana Navrátila.

Závěr:

Toto utkání patřilo k těm dobrým, které jsme v Drnovicích odehráli. Hra byla vyrovnaná i ve 2. poločase, kdy domácí přitlačili, a přesto jsme si dovedli vytvořit šance. Rozdíl byl ale v efektivnosti jejich využití. To mazáci umí.

Věřím, že letošní podzim odehrajeme v lepší pohodě než jarní část soutěže a můžeme se o tom přesvědčit tuto neděli 20. 8. 2017, kdy se utkáme od 16:00 hodin na domácím hřišti s družstvem Habrovan.