Vysočany - Pačlavice "A" 0:6 (0:5)
Vysočany – Pačlavice „A“                           0:6 (0:5)

Sezona 2017 – 2018, podzim – 2. kolo I. B třídy skupiny A, 13. 8. 2017

Sestava:                                  29 Vitoul Miroslav (76´ Šesták K.)

2 Kroupa Tomáš        8 Dostalík Petr           7 Vlček David                        4 Knap Petr

3 Bleša Marek (66´ Kozák P.)         5 Sádlík Tomáš

11 Grepl Martin (79´ Vincenec T.)     6 Pučan Zdeněk         9 Špatina Marcel (57´ Jiříček J.)

10 Obruča Lukáš

Náhradníci: 20 Šesták Kamil, 12 Jiříček Josef, 13 Kozák Patrik, 14 Vincenec Tomáš, 15 Vincenec David

Branka: Grepl 2x, Obruča 2x, Špatina 2x

Rozhodčí: hlavní – Seitl Stanislav, 1. asistent – Chabiča František, 2. asistent – Učeň Martin

Po dobrých výsledcích v přípravě respektive v pohárových zápasech byli fanoušci plni očekávání. Dobrá šedesátka jich dorazila na hřiště soupeře a spolu s domácími fandy vytvořila hezkou fotbalovou kulisu.

Vědomí, že by Pačlavice měly na hřišti nováčka naplno bodovat, svazovalo hráčům nohy. Nebyli schopni kombinovat, nakopávali míče, nemohli se dostat do hry. Proto to byli právě domácí, kteří ve 3. minutě měli první gólovku a prvních dvacet minut hráli s favoritem utkání vyrovnanou partii. To vše se změnilo ve 21. minutě. Míč putoval po ose Pučan – Špatina – Obruča, po jehož přihrávce Grepl tváří v tvář gólmanovi šancí nepohrdl a vedli jsme 0:1. Po dvou dalších příležitostech se ve 27. minutě po kolmici Pučana prosadil opět Grepl a vedli jsme 0:2. O dvě minuty později zvyšoval po centru Špatiny Obruča už na 0:3. Chybou Dostalíka se domácí mohli částečně vrátit do zápasu, ale čistou gólovku bravurně zlikvidoval Vitoul. Další ránu zasadil Vysočanským ve 34. minutě Špatina, který po geniální zpětné přihrávce Obruči upravil skóre zápasu na 0:4. A aby toho nebylo málo, střílí ve 37. minutě Obruča naši pátou branku.

Na začátku druhé půle přidal Špatina šestý gól a dal tím pokyn trenérovi k postupnému prostřídání sestavy. Pačlavice pak dohrávaly v naprosté pohodě. Vytvořily si ještě několik gólových šancí, ale žádnou už neproměnily. Z tohoto pohledu byl výsledek pro domácí ještě docela milosrdný.

Jak já s oblibou říkám slovy klasika: „Bylo to poetické odpoledne.“ Poděkování patří hlavně hráčům za předvedenou hru, ale i divákům a především pačlavskému kotli kolem Soldyho. Příští sobotu 19. srpna přivítáme na domácím hřišti v 16 hodin Medlánky.

Broněk Mich