Pačlavice "A" - Rájec-Jestřebí 5:0 (4:0)
Pačlavice „A“ – Rájec-Jestřebí                              5:0 (4:0)

Sezona 2017 – 2018, podzim - 5. kolo I. B třídy skupiny A, 2. 9. 2017

Sestava:                                  29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš        8 Dostalík Petr (46´ Stříž)         7 Vlček David         4 Knap Petr

11 Grepl Martin (71´ Vincenec T.)                 6 Pučan Zdeněk       9 Špatina Marcel

3 Bleša Marek

10 Obruča Lukáš

Náhradníci: 12 Jiříček Josef, 13 Stříž Jiří, 15 Vincenec Tomáš, 16 Vincenec David, 20 Šesták Kamil

Branky: Obruča 2x, Špatina 2x, Dostalík P.

Rozhodčí: hlavní – Bělák Marek, 1. asistent – Karbůšek Radim, 2. asistent – Šikula David

Hosté přijeli jen s jedenácti hráči a už od prvních minut bylo patrné, kdo bude na zeleném pažitu dominovat. Jednu chvíli nás bylo tak plné hřiště, že jsme si navzájem zavazeli a Pučan s Greplem se do sebe „zasukovali“. Holt, měli stejný názor na výběr místa. V 10. minutě se sami před gólmanem zjevili Obruča se Špatinou, který nechal strážce svatyně hostů vyniknout. A pak už to přišlo. 12. minuta – Obruča 1:0, 17. minuta nádherný lob Špatiny přes gólmana – 2:0, 23. minuta Dostalík po rohu – 3:0 a 35. minuta znovu Špatina – 4:0. O osudu zápasu bylo rozhodnuto. Do přestávky to pak na hřišti vypadalo, že si aktéři hrají na kočku a myš. Ve 42. minutě se hosté také dočkali gólu, ale pro ofsaid nebyl uznán.

Ve druhém poločase se naši borci už nikam nehonili a v tréninkovém tempu hráli jen to, co potřebovali. Gólový účet, který mohl být přesto výraznější, uzavřel v 82. minutě na 5:0 Obruča.

S příchodem především Obruči a Sádlíka se očividně zlepšily výkony některých našich hráčů. Například Zdeňa Pučan a Mário Špatina hrají jako pokropeni živou vodou a pozadu nezůstává, nesvázán obrannými úkoly, ani Mara Bleša. A vůbec celý pačlavský soubor hraje v nové sezoně jako precizně vyladěný orchestr.

Příští sobotu 9. září zajíždí „áčko“ ve 14:15 hodin do Kobeřic. Pokud by se nám podařilo zvítězit, odskočili bychom právě druhým Kobeřicím na rozdíl tří bodů.