Pačlavice "A" - Jedovnice 2:2 (0:1)
Pačlavice „A“ – Jedovnice                          2:2 (0:1)

 

Sezona 2017 – 2018, podzim – 9. kolo I. B třídy skupiny A, 30. 9. 2017


Sestava:                                     29 Vitoul Miroslav

    2 Kroupa Tomáš (54´ Stříž)  8 Dostalík Petr      7 Vlček David      4 Knap Petr

                                                    3 Bleša Marek

      11 Grepl Martin      6 Pučan Zdeněk       5 Sádlík Tomáš         9 Špatina Marcel

                                                10 Obruča Lukáš

Náhradníci: 12 Dostalík Ondřej, 13 Jiří Stříž, 14 Božák Jan

Branky: Sádlík, Pučan

Rozhodčí: hlavní – Šebela Marek, 1. asistent – Rodinger Hynek, 2. asistent – Horváth Antonín

 

Sobotní utkání pačlavského áčka mělo mít proti papírově slabšímu soupeři hladký průběh, což také očekávala většina domácích diváků. Opak byl však pravdou. Naši kluci se od začátku nemohli dostat do zápasu. Přišlo mi, že nemohli najít pohodu, s jakou obvykle hrávají, ale naopak byli nervózní, nedařila se jim kombinace a šance, které si vytvořili, nedokázali proměnit. Naopak soupeř z Jedovnic se ničeho nezalekl a od první minuty bylo vidět, že si k nám nepřijeli jen odehrát povinné utkání, ale že si chtějí odvézt všechny body.

V prvním poločase jsme si dokázali vytvořit několik šancí, v 6. minutě zahrával Marcel Špatina trestňák, ale hostující gólman ho vychytal. Ve 14. minutě dostal do krásné uličky míč Lukáš Obruča, ale jeho střela mířila těsně vedle. Pak jsme zahrávali několik rohů po sobě, ale skórovat se nám nepodařilo. Ve 36. minutě vystřelil zpoza šestnáctky Lukáš Obruča, ale jeho střela mířila těsně nad. O pár minut později se snažil po individuální akci prosadit Mara Bleša, ale gólman jeho pokus vyrazil. Hosté dobře bránili a napadali naše hráče, čímž znemožňovali naši rozehrávku. Také si vytvořili několik šancí, které se jim naštěstí nepodařilo proměnit. Tedy až do poslední minuty prvního poločasu. Jejich centr propadl v našem vápně, nikdo z obránců míč nedostal pryč, a tak se míč dostal k hostujícímu hráči, který otevřel skóre tohoto zápasu v náš neprospěch. Gólem do šatny jsme prohrávali 0:1.

Druhý poločas probíhal podobně jako ten první. Naši kluci se snažili o vyrovnání, ale proti dobré defenzivě soupeře to šlo jen stěží. Skóre se měnilo v 59. minutě, kdy Tomáš Sádlík střílel z úhlu a jeho střelu tečoval hostující hráč, čímž nedal gólmanovi šanci. Za stavu 1:1 se naši hráči trošku uklidnili a hnali se za dalším gólem. Otočit zápas se jim podařilo v 73. minutě, kdy si na trestňák Marcela Špatiny ve vápně vyskočil Zdeňa Pučan a hlavou poslal míč za záda hostujícího gólmana. Vedení 2:1 nám však dlouho nevydrželo, jelikož o 3 minuty později odpískal hlavní rozhodčí přísný pokutový kop, který hosté proměnili a opět tu byla remíza, tentokrát 2:2. Od této chvíle se zápas vyostřil a docházelo k faulům na obou stranách. Domácí fanoušci se také dožadovali pokutového kopu, když byl ve vápně zfaulován Zdeňa Pučan. Gól už ale žádný nepadl a došlo tedy k dělbě bodů.

Dle mého názoru rozhodčí zvládl utkání poměrně dobře, až do té sporné penalty. Konec utkání pak byl zbytečně vyostřený. Nejen ze strany domácích fanoušků, ale i hráčů. Na druhou stranu, kdyby kluci proměnili alespoň některé šance z prvního poločasu, utkání by se zřejmě vyvíjelo úplně jinak. Nehraje se však na šance, ale na góly. Před začátkem utkání by byl bod málo, ale po jeho konci můžeme být za bod rádi.

Podpořit naše áčko můžete na dalším utkání, které se sehraje ve Slavkově v sobotu 7. října od 15:00 hod. Odjezd autobusu z obvyklých míst je ve 13:15 hod.

 

Miriam Soldánová