Obec
Pačlavice
              

   

              
 
Slavkov - Pačlavice "A" 2:2 (1:1)
Slavkov - Pačlavice "A"                             2:2 (1:1)

 

Sezona 2017 – 2018, podzim – 10. kolo I. B třídy skupiny A, 7. 10. 2017


Sestava:                                29 Vitoul Miroslav

         7 Vlček David    3 Bleša Marek         8 Dostalík Petr       4 Knap Petr     

          13 Stříž Jiří     6 Pučan Zdeněk      5 Sádlík Tomáš       9 Špatina Marcel

                              10 Obruča Lukáš        11 Grepl Martin

Náhradníci: Kroupa Tomáš, Keršner Vladimír

Branky: 2x Špatina

 

Sobotní utkání pačlavského áčka mělo mít proti papírově slabšímu soupeři hladký průběh, což také očekávala většina našich fanoušků. Opak byl však pravdou. Naši kluci sice měli herní převahu a vytvářeli si spoustu šancí, ale na houževnatého soupeře to nestačilo.

V prvním poločase jsme začali střelou z poza vápna od Martina Grepla, která letěla jen těsně vedle domácí branky. O pár minut později byl obloučkem Pučana vybídnut do protiútoku opět Grepl, který si dokázal poradit se dvěma obránci a schovanou střelou centimetrově minul slavkovskou svatyni. V 17. minutě po přihrávce Jirky Stříže utekl po pravé straně Grepl, který naservíroval na malé vápno Špatinovi, jenž přízemní střelou k tyči upravil stav utkání na 0:1. Náš tlak pokračoval a po sériích několika rohových kopů, se po jednom probil do šance Lukáš Obruča, který si našel v houfu těl míč, posadil hostujícího stopera na zadek. Ovšem jeho rána opět letěla mimo. A tak přišel zákonitý trest. Ve 27. minutě po špatné rozehrávce střílí domácí Kamil Marek, s pomocí domácího terénu šidlem a vyrovnává na 1:1. Náš brankář Míra Vitoul neměl šanci. Následně se hra víceméně vyrovnala. Za zmínku stojí jen akce na konci poločasu, kdy hlavními aktéry byli naši útočníci Grepl s Obručou. Při odkopu Marka Bleši si Grepl zpracoval překvapivě míč přehozením za záda, čímž zmátl obranu soupeře a naservíroval míč do úniku Lukáši Obručovi, který tváří v tvář gólmanovi minul.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Domácí bránili většinou v 10 lidech před vlastním vápnem a spoléhali na odkopy na domácího Matochu. Jeden takový odkop se konal v 77. minutě, kdy domácí útočník běžel sám na Vitoula a střelou z úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1. Od té doby jsme se odhodlali k drtivému tlaku a vytvořili jsme si nespočet šancí. Jednu takovou nevyužil Peťa Dostalík, který hlavou trefil jen břevno. Tlak sílil. V 90. minutě jsme zamkli domácí, kteří bránili svoji šestnáctku v 10 lidech. Kombinací se naši dostali přes tuto tvrz, Jirka Stříž přihrával ve vápně Greplovi, který prostrčil míč za záda hostujícího brankáře. Ve skrumáži těl se nejlépe zorientoval Špatina, jenž do prázdné branky vyrovnal na konečný stav utkání 2:2.

 

Martin Grepl

 
Obec
Pačlavice