Račice - Pačlavice "B" 0:0

Sezona 2017 – 2018                                       Okres Vyškov 3. třída skupina A

10. kolo 7. 10. 2017

Račice – Pačlavice „B“                                                    0:0 (0:0)

Hlavní rozhodčí: Landa Karel

Sestava hosté:

31 Dopita Libor

9 Navrátil Luděk        3 Hádlík Lukáš           4 Kocourek Tomáš            6 Vincenec David

16 Kuchtík Jan         7 Kapounek Zdeněk             5 Vincenec Tomáš             8 Božák Jan

11 Zbořil Miloš                     10 Soldán Jiří

12 Wehrenberg Lukáš, 13 Navrátil Daniel, 14 Bednář Jiří

Branky hosté: -

Přihrávky: -

Karty: nebyly uděleny

Souhrn:

V prvém poločase si vytvořili více příležitostí domácí, ale o žádné nemůžeme říct, že byla gólová. Ve 13´ netrefili skákavý míč před naší brankou, ve 35´ po rohovém kopu nedosáhl na míč vybíhající Dopita, ale hlavička šla mimo a ve 36´ nezvládl David Vincenec při vyvážení míče kličku, domácí se ocitli sami před naším brankářem, ale v největší příležitosti prvého poločasu míří vedle. Ve 40´ první snaha hostí, ale bez efektu, míč se nepodařilo spletí nohou propasírovat k brance.

Ve 48´ jsme zaznamenali první střelu hostí, kterou vyslal Miloš Zbořil, šla však kousek mimo. Ve 49´ netrefil míč na středu obrany Luděk Navrátil a následnou střelu kryje Dopita. V 59´ trefujeme branku zásluhou Tomáše Vincence, střela však neměla potřebnou rasanci. O tu nebezpečnější se postaral v 75´ Tomáš Kocourek, domácí gólman vyráží míč do pole, ale tam z našich nikdo. První skutečně branková šance přišla v 89´, dva domácí sami před Dopitou posílají zbrkle míč mimo branku.

Závěr:

O naší efektivitě svědčí, že za celý zápas s mužstvem ze dna tabulky, jsme nedokázali nebezpečně vystřelit na branku, dovolili jsme mu vytvořit si šance a o té z 89´ se může naší obraně ještě dlouho zdát. Dostat branku v posledních minutách zápasu by nebylo poprvé, zrovna tak i branky z rychle rozehraných přímých nebo rohových kopů, kdy soupeř již dávno hraje, ale u nás probíhá diskuze, zda byl výrok rozhodčího oprávněný, nebo jak budeme situaci bránit. Útočná činnost se hraje systémem prásk, tedy zbavit se míče, ať letí, kam letí, a tvořiví hráči jako Zbořil nebo Kapounek to potom mají těžké.

V tomto zápase mohu vyzvednout pouze hru Tomáše Kocourka, zatím co ti mladší (to říkám kultivovaně) na hřišti propadli.

Zvu naše fandy na další utkání, které se uskuteční v neděli 15. 10. 2017 od 15:00 hodin na domácím hřišti s Komořany a chci připomenout, že doma máme pozitivní bilanci tří vítězství a jedné porážky. Vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce to bude zápas takzvaně o 6 bodů.