Pačlavice "B" - Komořany 5:0 (1:0)

Sezona 2017 – 2018                                                          Okres Vyškov 3. třída skupina A

11. kolo 15. 10. 2017

Pačlavice „B“ – Komořany                                              5:0 (1:0)

Hlavní rozhodčí: Štrajt Jindřich

Sestava domácí:

31 Dopita Libor

6 Vincenec David            3 Hádlík Lukáš          16 Navrátil Luděk         4 Kocourek Tomáš

5 Vincenec Tomáš          12 Bleša Marek             7 Kapounek Zdeněk               8 Božák Jan

11 Zbořil Miloš                    10 Grepl Martin

2 Dostalík Ondřej, 13 Navrátil Daniel, 14 Soldán Jiří

Branky domácí: 1x Vincenec Tomáš 40´, 1x Kocourek Tomáš 55´, 2x Bleša Marek 63´ a 66´, 1x Navrátil Daniel 83´

Přihrávky: 4x Grepl Martin 40´, 55´, 63´a 83´, 1x Zbořil Miloš 66´

Karty domácí: ŽK Navrátil Daniel 77´

Souhrn:

Již v osmé minutě nastřelují hosté tyč, což bylo pro naši stojící obranu překvapení, ale ještě že v tomto směru poslední. Ve 12´ při souboji o míč v trestném území hostů byl faulován Grepl, nepískalo se, ale od této chvíle začínáme mít na hřišti převahu. V 18´ si počkal na míč v šestnáctce Tomáš Kocourek, jeho střelu však brankář vyrazil a trestný kop Marka Bleši ve 27´ pak orazítkoval břevno. Ve 32´ se po delší době dostali do šance i hosté, když po dvou málo razantních odkopech Dana Navrátila nás musel zachraňovat Dopita. Ve 35´ to poprvé zkusil Tomáš Vincenec, jeho střelu ještě stačil nohama vyrazit hostující brankář, ale na tu druhou ze 40´ a technicky umístěnou již nestačil. Tedy gól Tomáš Vincenec, přihrávka Martin Grepl.

Náš tlak pokračoval i po přestávce. Bleša v 53´ ideálně vysunul uličkou do šance Martina Grepla, ten ale neproměnil, zato v 55´ po jeho rohovém kopu se ke slovu dostal Tomáš Kocourek, který ostrou ranou z pravé strany pokutového území zvyšuje na 2:0. V 63´ si pozice vyměnili Martin Grepl a Marek Bleša, když ten první přihrál do čisté šance a ten druhý ji s přehledem využil 3:0. Od této chvíle je na hřišti jen jedno mužstvo, hosté naprosto odpadli a šance domácích narůstaly. V 66´ přihrávka Miloše Zbořila před šestnáctku, odkud umístěnou střelou navyšuje naše vedení na 4:0 Marek Bleša a v 73´ nebezpečnou Zbořilovu ránu likviduje jen tak tak nadvakrát brankář hostí. V 77´ dostává ŽK za kritiku rozhodčího Dan Navrátil, karta to byla zbytečná a tak trochu sebeovládání hochu. V 82´ v příležitosti Jirka Soldán, ale netrefil dobře míč, který skončil mimo branku, a v 83´ poslal do uličky Martin Grepl Dana Navrátila, ten šanci proměnil jako starý mazák 5:0. Náš tlak ve druhém poločase kulminoval v 84´ postupně střelami Tomáše Vincence a Marka Bleši, obě šly ale nad.

Závěr:

Diametrálně rozdílné utkání oproti nevyvedenému zápasu v Račicích. I když jsme s ohledem na postavení v tabulce očekávali vyrovnaný boj, tentokrát to naši zmákli na výbornou, kromě jedné příležitosti soupeře do ničeho nepustili a přesvědčili se, že i dávat branky nemusí být takový problém, jak se zdá. Kolikrát stačí dát do toho trochu vůle a zapojit i hlavu.

Netroufám si říct, že by některý z hráčů v tomto zápase zklamal a čtenář z předchozích řádků pozná sám, kterým z hráčů se dařilo nejlépe.

V příštím kole nás čeká souboj v Moravských Málkovicích, tedy s dalším soupeřem vyrovnaného středu tabulky a navíc na hřišti, kde se často nevyhrává. Zkusme to protrhnout v neděli 22. 10. 2017 od 14:30 hodin a přijeďte fandit.