Pačlavice „A“ – Křenovice             2:0 (1:0)

Sezona 2017 – 2018, podzim – 13. kolo I.B třídy skupiny A, 28. 10. 2017

Sestava:                                  29 Vitoul Miroslav

2 Kroupa Tomáš         3 Bleša Marek         7 Vlček David              8 Dostalík Petr

11 Grepl Martin          13 Stříž Jiří     6 Pučan Zdeněk       9 Špatina Marcel

15 Vincenec Tomáš (79´ Vincenec David)    10 Obruča Lukáš

Náhradníci: 12 Dostalík Ondřej, 14 Vincenec David, 5 Božák Jan

Branky: Stříž, Pučan

Rozhodčí: hlavní – Licek Jan, 1. asistent – Frydrych Dominik, 2. asistent – Sekera Jaroslav

Tak po několika týdnech strávených na lavičce morkovických mladších žáků jsem zase tady. Po sérii nepřesvědčivých výsledků se dnes i přes absenci Sádlíka, Knapa, Kozáka a Jiříčka potřebovalo mužstvo v domácím prostředí chytit herně i výsledkově. Podařilo se to tak napůl.

Hosté od první minuty jen nakopávali dlouhé míče. My jsme se do první gólovky dostali v 5. minutě. Po přihrávce Stříže orazítkoval Pučan břevno. Ve 14. minutě si dvakrát vyměnili míč Obruča s Pučanem, po jehož přihrávce otevřel skóre střelou k pravé tyči Stříž. Občas se blýsklo na lepší časy a naši předvedli pohledné kombinační akce, na jaké jsme byli dříve zvyklí. Škoda jen, že své šance nevyužili. Zápas by se asi vyvíjel zcela jinak. A protože ani hostům se nevedlo o moc lépe, šlo se do kabin za našeho hubeného vedení 1:0.

Ve druhém poločase jsme nezačali dobře. Naši nekoncentrovanost, špatnou kombinaci a fatální ztráty míčů přetavili hosté ve dvě stoprocentní gólové šance, které bohudík neproměnili. Poté se Pačlavice vzpamatovaly a přišla Pučanova tutovka, Greplovo břevno a jeho další dvě gólovky, ale skóre se neměnilo. Tajenku zápasu vyřešil až v 89. minutě Zdeňa Pučan, který chytrou střelou k levé tyči stanovil výsledek zápasu na 2:0.

Pochvalu za vytrvalé povzbuzování si dnes zasluhuje „kotel domácích“ vyzbrojených bubnem a vlajkou. Jakkoli pačlavský soubor připomínal na začátku sezony precizně vyladěný orchestr, působí nyní spíše jako přidřený motor. Byly to ubojované a vydřené tři body. Pozitivem je, že z hráčů byla podle slov asistenta Leoše Svobodníka na rozdíl od předchozích zápasů cítit větší vůle po vítězství. Na to mohou příští sobotu 4. listopadu navázat v posledním duelu podzimní části s Čebínem. Zápas začíná ve 14 hodin na domácím hřišti.