Pačlavice "B" - Lysovice 6:1 (3:0)

Sezona 2017 – 2018                                                                 Okres Vyškov 3. třída skupina A

13. kolo 29. 10. 2017

Pačlavice „B“ - Lysovice                                                           6:1 (3:0)

Hlavní rozhodčí: Machala Karel

Sestava domácí:

31 Dopita Libor

2 Dostalík Ondřej            3 Hádlík Lukáš          9 Navrátil Luděk          4 Kocourek Tomáš

6 Vincenec David                5 Sádlík Tomáš           12 Kozák Patrik                       8 Božák Jan

10 Grepl Martin                   11 Zbořil Miloš

13 Navrátil Daniel, 16 Kuchtík Jan

Branky domácí: 2x Grepl Martin (17 a 42´), Zbořil Miloš (5´), Božák Jan (62´), Kozák Patrik (65´), Sádlík Tomáš (85´)

Přihrávky: 1x Grepl Martin (5´), 1x Zbořil Miloš (42´), 1x Hádlík Lukáš (62´), 1x Kocourek Tomáš (65´)

Karty: domácím neuděleny

Souhrn:

Meteorologové se opravdu nemýlili a vichřice, kterou předpovídali, opravdu přišla. I přes velmi nepříznivé počasí se utkání odehrálo a konečný výsledek byl příjemnější pro domácí. Celý zápas foukal velmi silný vítr a často si s míčem pohrával. Bylo to tedy takové ubojované utkání.

Naše první šance přišla v 5. minutě a hned byla gólová. Marťa Grepl nahrál Milošovi, který už měl snadnou práci doklepnout míč za hostujícího gólmana a otevřít skóre zápasu ve prospěch domácích 1:0. Další příležitost se naskytla v 11. minutě, kdy centroval David Vincenec do vápna, ale míč nikdo netrefil. Skóre se měnilo až v 17. minutě, kdy zpoza vápna vystřelil Lukáš Hádlík, jehož střelu zblokoval obránce. Míč se však dostal k Marťovi, který zvýšil naše vedení na 2:0. Pak jsme měli ještě několik příležitostí, jako například ve 27. minutě, kdy šla Patrikova střela s pomocí větru vedle hostující branky. Před odchodem do šaten ještě upravil skóre Martin, kdy nejdříve získal míč Dan v souboji s obráncem, pak se míč dostal k Milošovi a ten nahrál Marťovi na druhý gól. První poločas tedy skončil 3:0.

Ve druhém poločase se počasí ještě zhoršilo, k větru se přidal ještě déšť. V 52. minutě šel Tom Sádlík do brejku, nacentroval do vápna, kde byli sami Martin a Honza Božák, střelu prvního jmenovaného ještě hosté zblokovali, odražený míč získal Boža, který si šikovně položil obránce, ale jeho pokus šel bohužel těsně vedle. Do první šance v zápase se hosté dostali až v 58. minutě, kdy jeden z nich zahrával rohový kop, který zakroutil i s pomocí větru přímo na zadní tyč a snížil tak na 3:1. Pak už byli u míče převážně zase jen naši kluci. V 62. minutě zahrával Martin roh, Paťa hlavičkoval do šibenice, ale jeho pokus hostující gólman šikovně vytáhl na roh. Opět ho kopal Martin a po sérii tří hlaviček Kocourek – Hádlík – Božák poslední jmenovaný vrátil třígólové vedení na naši stranu, 4:1. O tři minuty později jsme kopali roh z druhé strany, Martin ho rozehrál nakrátko s Lukášem, který přenesl míč na druhou stranu, kde Tom Kocourek vrátil míč do vápna a Paťa Kozák hlavou poslal míč do sítě. 5:1. Poslední změna skóre proběhla v 85. minutě, kdy vystřelil Tom Sádlík zpoza vápna a hostujícímu gólmanovi míč propadl, 6:1.

Myslím, že za takového počasí se v Pačlavicích ještě nehrálo. Ale naši kluci to zvládli dobře a doufám, že tři body získají i příští sobotu 4. 11., kdy se odehraje poslední utkání podzimní části sezóny a to v 10:00 na domácím hřišti proti družstvu z Hoštic.

Miriam Soldánová